Як зробити ложку.

Хто з нас не задивлявся на розписні дерев'яні ложки, якими рясніють все ярмарки для іноземців. Та й російській людині мати вдома таку ложку приємно. А хочете навчитися, як її виготовити самостійно? Для цього достатньо мати кілька вільних годин і бойовий настрій.
Вам знадобиться
  • дерев'яний брусок довжиною 13-15см, гострий ніж, маркер, наждачний папір, лак по дереву
Інструкція
1
Візьміть брусок-заготовку. Якщо у вас в руках брусок круглої форми (наприклад, гілка дерева), обстругати його ножем уздовж волокон так, щоб привести до форми прямокутника. Якщо вам пощастило і заготівля вже має прямокутну форму - просто намалюйте на її широкій стороні контур вашої майбутньої ложки.
2
Починати вирізати деревину потрібно з ложа. Зробіть в ньому поглиблення, після чого зніміть непотрібну деревину там, де знаходиться ручка, слідуючи контурам, намальованим на заготівлі. На цьому етапі у вас вийде плоска заготовка у формі ложки. Тепер намалюйте на черпале кордон, за якою будете виймати деревину і акуратно, тонким лезом приступайте до роботи. стінки черпала ложки не повинні вийти занадто тонкими.
3
Відшліфуйте вашу ложку наждачним папером, уважно стежте за тим, щоб на ній не залишилося жодних нерівностей і зазубрин. Ручку ложки можна прикрасити вирізаним візерунком або малюнком. В кінці роботи струсіть крихти і покрийте ложку прозорим лаком.
Зверніть увагу
Вибирайте для заготовки товстий брусок, щоб була можливість зробити ложку потрібної глибини. З ручки зайву деревину завжди можна буде потім зрізати.
Корисна порада
Коли треба зробити поглиблення, ріжте по напрямку до центру заготовки. Якщо різати від центру, є ймовірність, що ви зріжете занадто багато, більше, ніж хотіли.