Як виростити хороший лук.

Щоб виростити хороший урожай лука , треба вибрати підходящий ділянку. Високий урожай можна отримати на багатих перегноєм суглинках, розташованих в тіні садових дерев. Важливо дотримуватися агротехніку вирощування лука , яка полягає в своєчасних прополка, поливах, розпушуванні міжрядь і підгодівлі органічними добривами.
Вам знадобиться
  • - Грунт;
  • - Добрива;
  • - Семена;
  • - Вода;
  • - Лопата;
  • - Лейка.
Інструкція
1
Перекопайте грядку. Якщо восени не внесли гній - удобрите грунт компостній землею або перегноєм. Також під перекопування рекомендується внесення азотистих добрив. Приміром, 3-4 г сечовини на кожен кв.м. землі самим позитивним чином позначаться на зростанні лука - незалежно від того, на перо або ріпку ви його вирощуєте.
2
Посадіть насіння лука , призначеного для одержання зелені. Відстань між борозенками рекомендується робити не менше 30 см. Так як насіння досить дрібні, щоб уникнути загущених посадок, їх рекомендується змішати з річковим піском. Агротехніка лука , вирощуваного на перо, зводиться до рясних поливам з розпушуванням міжрядь і проведенням кожні два тижні підгодівлі органічними добривами. Чергуйте настій зброджених бур'янів і гнойову рідину. Також зелений лук можна отримати, висадивши звичайні цибулини, куплені в продуктовому магазині, мостовим способом.
3
Підготуйте цибуля-севок. (Щоб виростити ріпку - можна висіяти насіння і чекати два роки. Але в умовах нечорноземної зони краще скористатися даною аграрної технологією.) Для підготовки севка має сенс відібрати міцні здорові цибулинки, надрізати сухі шийки, замочити лук в слабкому розчині гумінових добрив на 2-3 години і посадити на заправлену перегноєм грядку. Відстань між рядами - 20-30 см., Між рослинами в ряду - 10-15 см. Якщо хочете отримати ріпку високого товарного якості - не зрізайте перо. Дайте йому зажелтеть, і всі поживні речовини перейдуть до цибулини.
4
Придбайте розсаду багаторічного шнітт- лука . Він являє собою невелику цибулину і тоненьке пір'їнка, але т.к. росте кущем, врожайність шнітт- лука вважається однією з найвищих. Ще одна якість, за яке шніт-цибуля цінують городники - раннє відростання. Зазвичай вже в квітні-травні можна отримати ароматну і корисну зелень до столу. Щоб виростити шніт-цибуля, слід максимально відповідально підійти до підготовки грунту, адже рослина висаджується на 5-7 років. При висадці зріжте надземну частину, залишивши «пеньок» в 2-3 см. Висаджувати гніздовим методом (в кожне гніздо по 5-6 луковок). Обов'язково полийте і накрийте на пару днів темною плівкою - щоб уникнути прямого впливу сонячних променів. Шніт-цибуля добре росте на трохи затінених ділянках, любить часті поливи і чуйний на підгодівлю органічними добривами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=P90A5ArH4rg