Як зав'язати вузол на волосіні. Як в'язати морські вузли волосінь між собою.

Бувалі рибалки знають, що зробити міцний вузол з волосіні виходить не відразу і не у кожного. Потрібно докласти певних зусиль і трохи потренуватися для того, щоб навчитися в'язати вузли з слизькій волосіні. Рибальські вузли на рибалці доводиться робити досить часто: то треба підв'язати вантаж до шнура, то з'єднати порваний шнур і т.п. Як буває прикро, коли велика і довгоочікувана риба зривається з гачка через нетривкого вузла.
Інструкція
1
Почніть з глухою найпростішої петлі. Перегніть волосінь, складіть її вдвічі і на кінці зав'яжіть звичайним вузлом. Покращений варіант - перегніть складену вдвічі волосінь, один раз оберніть навколо обох кінців, Протягніть в петлю і затягніть. Таким способом можна пов'язувати повідці в донної системі.
2
Тепер потренуйтеся робити морську петлю. Складіть волосінь, перекрутите її в невелику петлю, куди пропустіть вільний кінець волосіні. Тепер захлестніте його за інший натягнутий кінець і знову пропустите в цю ж петлю. Цей кінець затягніть в вузол , притримуючи вільний кінець іншою рукою.
3
Ускладнений варіант морської петлі: зав'яжіть на волосіні вузол , але не затягуйте його. Через нього просмикніть вільний кінець до утворення петлі потрібного розміру. Тепер кінець накладіть на вузол і заплетене.
4
Прив'язати гачок без вушка до синтетичної волосіні можна за допомогою морського вузла. Для цього вузла обмотайте волосінь навколо гачка три рази і Протягніть вільний кінець в петлю, яка вийшла від натягу корінної частини волосіні.
5
Якщо потрібно прив'язати до волосіні якір, скористайтеся вузлом під назвою «хрест». Відміряйте від кінця волосіні 2м і зав'яжіть простий вузол без натяжки. Відступите півметра, зав'яжіть другий вузол , перехлестнув його з першим. Пов'язані сторони розведіть, при цьому петлі розтягнуться. Тепер покладіть вантаж в середину хреста, а кінець мотузки Протягніть через всі петлі і разом з основною мотузкою зв'яжіть одним з морських вузлів.
6
На риболовлі часто виникає необхідність зв'язати дві волосіні разом. У такій ситуації скористайтеся вузлом Blood: перехрестите дві волосіні таким чином, щоб залишилися вільні кінці по 15см. Потім затисніть перехрестя між великим і вказівним пальцями.
7
Правим вільним кінцем зробіть 4-5 витків навколо основної волосіні. Тепер пропустіть правий кінець крізь хрестик. Продовжуючи тримати праву половину вузла між пальцями, іншою рукою обмотайте другий вільний кінець волосіні 4-5 разів навколо основної волосіні. Простягніть лівий кінець через перехрестя і через отриману петлю.Теперь обережно потягніть одночасно обидва кінці, а перед остаточним затягуванням змочіть вузол водою, щоб запобігти розриви волосіні. Зафіксувавши вузол , відріжте зайві кінці якомога ближче до вузла.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, неправильно зав'язаний вузол зменшує міцність волосіні на 50-60%.
Корисна порада
На перших порах використовуйте спеціальне пристосування для в'язки вузлів, яке складається з тримача і спеціальних затискачів для волосіні.