Як складати кошторис: інструкція.

Жоден ремонт не обходиться без складання кошторисної документації або кошторису. У ній враховується необхідна кількість будівельних та оздоблювальних матеріалів, розраховується вартість їх придбання та доставки. Кошторису на ремонт можуть скласти фахівці ремонтно-будівельної фірми, спеціальні організації і навіть приватні особи.
Інструкція
1
Для складання кошторису необхідний поверховий план будинку або квартири, офісних чи виробничих приміщень. Це основа для розрахунку площ і витрат будівельних і оздоблювальних матеріалів. Крім того, необхідне знання технології проведення будівельних, монтажних і оздоблювальних робіт, щоб правильно вибрати всі потрібні матеріали і застосувати необхідні коефіцієнти, що враховують технологічні труднощі при використанні тих чи інших оздоблювальних матеріалів. В кошторисі також необхідно передбачити транспортні витрати на доставку будівельних і оздоблювальних матеріалів, обладнання до місця проведення робіт і врахувати амортизацію цього обладнання.
2
Якщо будівельний об'єкт крупний і досить складний - торговий або виставковий центр, висотна будівля, промислове підприємство, складання будівельної кошторису на нього краще доручити спеціалізованої кошторисної організації з огляду на її технічної складності і велику трудомісткість. Вартість її зазвичай складає близько 0,5% від загальної вартості кошторису.
3
Якщо ви замовляєте проведення ремонтних робіт в квартирі, будинку або офісі ремонтно-будівельній фірмі, то, звичайно, її фахівці роблять кошторис безкоштовно, виїхавши і зробивши всі потрібні виміри безпосередньо на об'єкті. Така схема вважається попередньою, оскільки в ході робіт вона обов'язково піддається коригуванню. Остаточний кошторис, зазвичай, не повинна відрізнятися від попередньої більш, ніж на 10%, за умови збереження колишнього технічного завдання на ремонт.
4
В даний час в інтернеті без зусиль можна знайти програмне забезпечення, спеціалізовані кошторисні програми, в тому числі, і безкоштовні. Для нескладного ремонту та реконструкції можна подивитися численні приклади складання кошторисів і скорегувати їх з урахуванням своїх параметрів приміщення і матеріалів. Більшість будівельних фірм при розробці кошторисів користуються електронними таблицями Excel, тому навіть приватній особі можна без особливих зусиль скористатися ними, щоб розрахувати кошторисну вартість майбутнього ремонту.