Як загнути лижі.

Сьогодні можна купити практично будь лижі від самих простеньких аматорських, до суперсучасних професійних, зроблених за індивідуальним замовленням з використанням найсучасніших технологій. Однак все ще чимало любителів взяти в руки столярний інструмент, шматок відповідного дерева і зробити з нього лижі на свій смак. Справа цей непростий, що вимагає певних знань, професійних навичок і терпіння, оскільки лижі робляться довго. Ось, наприклад, як можна самому зробити мисливські лижі .
Інструкція
1
Візьміть березу з міцною прямошаруватої структурою, такі дерева ростуть зазвичай на піднесених сухих місцях. Деревину заготовляють в зимовий час, оскільки саме в цей час рух соків практично відсутня.
2
Заготовлене дерево очистіть від кори, після чого заготовку для лиж - тюльку - розпустіть на бруски. Їх довжина відповідає розмірам майбутніх лиж. Попередній етап завершите тим, що заготовлені бруски зв'яжіть по краях один з одним, а посередині між ними встановіть розпірку товщиною 5-6 см.
3
Після цього робиться перерва на два-три тижні, щоб заготовки як слід просохли, для чого їх поміщають в тепле, сухе місце.
4
Після висихання заготовок на них нанесіть контур лиж, а потім всю зайву деревину состругать, а це місце ретельно обробіть шерхебелем.
5
Перед тим, як приступити до Загинання лиж їх кінці обпечуся протягом години паяльною лампою або помістіть в ємність з дуже гарячою водою на цей же час. Вода не повинна остигати, для чого кожні 15-20 хвилин в неї підкладайте по кілька розпечених каменів.
6
Розпарені кінці лиж затисніть в спеціальну колодку, в якій їх вигин набуває потрібної форми. Для надійності їх положення зафіксуйте струбцинами або пов'язаними планками.
7
Далі лижі знову висушують 5-6 днів, а потім піддають фінішній обробці. Для обробки фасок, що знаходяться на верхній площині, можна використовувати рубанок-горбань або напівкруглу стамеску.
8
Дуже важлива деталь - квадратний або напівкруглий жолобок на ковзної поверхні. Його глибина не повинна перевищувати 5 см, а ширина - 2см. Завершується фінішна обробка просоченням лиж. Нижню частину просочіть розігрітій смолою, а верхню - гарячою оліфою.
Нові лижі виробники не обробляють ні воском, ні спеціальними мазями. Тому це завдання лягає на ваші плечі. Звичайно, дана процедура не є обов'язковою, але вона допомагає їм ковзати набагато швидше.
Вам знадобиться
  • - праска на твердій панелі;
  • - віск для лиж;
  • - чиста ганчірка;
  • - пластиковий скребок;
  • - кисть для лиж.
Інструкція
1
Підключіть в розетку праска і встановіть температуру на низькому рівні. Не використовуйте для обробки лиж нові пластикові праски. Краще візьміть старий, щоб не було шкода бруднити його воском. Також він повинен бути на гладкій лицьовій панелі без яких би то не було отворів або тріщин.
2
Покладіть лижі на плоску поверхню нижньої стороною вгору. Звичайно, найкраще для цього використовувати спеціальні затискачі або лещата. Але якщо їх у вас немає, то просто попросіть когось тримати лижі під час обробки. Ретельно очистіть ганчіркою поверхню лиж від пилу і від бруду, яка могла на них скопитися за час продажу. Переконайтеся, що вони готові для обробки.
3
Тримайте розігрітий праска на 2.5 см вище поверхні лиж. Почніть обробку нема з середини, а з краю. Після цього нанесіть небагато воску на праска, зробивши так, щоб він розплавився і почав капати на лижі. Пройдіться по всій поверхні лиж, рівномірно розподіляючи віск по центру.
4
Зупиніться на нижній частині лиж. Використовуйте зворотно-поступальний рух з легким натиском. Покрийте воском кінець лиж і дайте йому час охолодитися і затвердіти. Тепер візьміть пластиковий скребок. Почніть соскребать нанесений віск, тримаючи його під кутом і, прямуючи від вищої точки до нижчої. Повторіть так 3-4 рази, поки весь віск не зійде.
5
Візьміть спеціальну щітку для лиж і почніть зчищати віск з поверхні пластика лиж. Використовуйте тільки поступальний рух, злегка натискаючи на інструмент. Зробіть 5-6 проходів. Повторіть всі попередні кроки і з іншого лижею.
6
Поставте ваші оброблені лижі на балкон або в будь-яке інше холодне місце. Іноді рекомендується покласти їх в сніг, щоб закріпити ефект від обробки. Потім знову занесіть їх в теплу кімнату. Вранці ви вже можете випробувати результати вашої праці. Якщо ви все зробили відповідно до інструкції, лижі будуть просто летіти по трасі.
Корисна порада
Якщо ви сумніваєтеся у своїх силах і уміннях, віднесіть свої нові лижі в майстерню, щоб їх обробив досвідчений фахівець.