Як навчитися говорити голосніше.

Без гучного голосу неможливий рух по кар'єрних сходах і оволодіння деякими професіями. Гучний голос - це ваша сила, яка допомагає відстоювати свою точку зору і займати активну, творчу позицію в житті.

Інструкція
1

Послухайте, як звучить ваш голос в різних ситуаціях і під час спілкування з різними людьми. Відзначайте для себе, як змінюється його характер при зміні умов.

2

Визначте причину кожного характеру голосу, зазначеного вами. Ви повинні оволодіти своїм голосом. Щоб цього домогтися, треба працювати з причинами і "тренувати" голос фізичними вправами.

3

Найпоширеніші причини тихого голосу - нерішучість, слабкість перед обставинами, викликані заборонами з дитинства (" не кричи, не виділяйся, говори тихше ") , або негативними ситуаціями в свідомому віці, зламавшись вас.

4

Чітко сформулюйте вашу проблему так, як ви її бачите. Не сваріть себе. Визнайте те, що є в вас, і почніть роботу по виправленню ситуації. Підберіть методику роботи з причиною і почніть її застосовувати.

5

За допомогою вправ займіться постановкою голосу.

- Повне (без затримок), контрольоване дихання - основа сильного голосу. Контролюйте дихання. Частіше намагайтеся дихати животом, глибоко, не уривчасто.

- Розвивайте "мовне дихання". Зробіть глибокий вдих. На тривалому видиху почніть говорити. Співвідношення вдиху і видиху повинно бути приблизно 1:10. Наступний вдих робіть під час мовної паузи, швидко і негайно. Якщо ви видихнули не весь повітря до початку вдиху, є ймовірність, що ви зачепиться.

- Відпрацьовуйте дикцію. Простий і доступний спосіб - скоромовки.

- Тренуйте силу голосу. Для цього голосно співайте і говорите. Наприклад, в душі: сумістіть приємне з корисним.

6

Вдосконалюйте звучання. З'єднайте всі вправи: голосно вимовляєте текст (співайте пісню), стежачи за диханням, за чіткістю і виразністю вимови.

7

Якщо важко самостійно працювати з голосом, займіться вокалом, відвідайте курс чи тренінг з постановки голосу.

Зверніть увагу

Говорити голосно по можливості потрібно до місця. Володійте голосом і підбирайте його по ситуації.

Корисні поради

Розкрийте закладений при народженні потенціал вашого голосу. Насолоджуйтесь його звучанням і красою.