Як організувати навчання.

Навчання - це серйозний і відповідальний процес. Варто навчити дитину організовувати навчання з молодших класів, щоб згодом у нього не виникло проблем з успішністю. Найчастіше від того, наскільки правильно ваша дитина навчиться розподіляти свій час, залежить його кар'єрний успіх у майбутньому. Люди, які знають ціну часу і вміють грамотно розподіляти свої сили, здатні багато чого добитися в житті.
Інструкція
1
У початковій школі дитина повинна зрозуміти, що виконання домашнього завдання - це його щоденний обов'язок, до якої він повинен ставитися відповідально. Частіше говоріть йому, що подальше життя багато в чому буде залежати від того, як він буде вчитися зараз. Організуйте день школяра так, щоб після школи у нього був певний розпорядок дня. Домашнє завдання краще виконувати в один і той же час. У початковій школі дитина не повинна сидіти за уроками більше години, тому якщо у нього щось викликає утруднення, допоможіть йому. В іншому, він повинен проявляти самостійність. Привчайте школяра до посидючості.
2
Пам'ятайте, що дитина повинна мати час на відпочинок. Чи не садіть його за уроки, якщо він тільки повернувся зі школи. У початковій ланці діти потребують рухомому відпочинку: дитина повинна по можливості погуляти перед тим, як сісти за домашнє заданіе.Еслі у нього щось не виходить, наприклад, він нерозбірливо пише, займайтеся з ним листом, але не варто змушувати дитину писати букви годинами. Дотримуйтесь міру у всьому.
3
Правильно організуйте робоче місце дитини, яке буде налаштовувати його на виконання домашнього завдання. Меблі повинні підходити йому по зростанню і бути зручною. Для робочого столу дуже важливо хороше освітлення. Слідкуйте, щоб дитина підтримував порядок на столі, щоб прибирав все зайве з нього. Головна вимога до робочого місця - учневі має бути комфортно в його "кабінеті".
4
У середній ланці школяр вже самостійно робить уроки. Вам потрібно тільки час від часу контролювати його успішність. Складності організації навчання в цей час полягають в тому, що в 14-15 років у дітей починається перехідний вік. У цей час підлітки можуть йти наперекір шкільним правилам і нормам. Одних підлітків легше переконати в тому, що вони вчаться виключно для себе, інших складніше. Ви повинні постаратися налагодити довірчі відносини з дитиною, щоб він прислухався до ваших порад.
5
Навчання у вузі відрізняється від шкільної, тому студенту дуже знадобиться вміння організовувати час, отримане ще в початковій школі або середній ланці. Програма вищих навчальних закладів дуже насичена, запам'ятати і вивчити всі рідко у кого-то виходить. До того ж студентське життя - це не тільки навчання, але ще й веселі молодіжні розваги. Роботу і веселощі потрібно теж вміти правильно совместіть.Для організації навчального процесу студентам корисно завести щоденник, де будуть записані важливі події, розклад занять, заліків та іспитів. Головне - нічого не забувати і не спізнюватися. У щоденник зручно записувати плани на майбутнє. Можна навіть розпланувати певні, особливо завантажені дні, по годинах, щоб скрізь встигнути.
6
У навчальному процесі студенту важливо розставити пріоритети в досліджуваних предметах, починаючи з перших курсів. Якісь дисципліни вкрай важливий для його професії, а якісь не знадобляться в майбутньому. Чи варто забивати голову непотрібними речами? Чи не збираєте "хвости". Заліки та іспити вимагає підготовки. Краще все здавати вчасно і в строк. Багатьох лякає сама думка про те, що перед іспитом весь день належить просидіти вдома за книжкою. З цієї ситуації сучасні студенти знайшли чудовий вихід - брати з собою ноутбук і відправлятися в парк, в бібліотеку або просто в приємне і тихе кафе. До речі, це теж варіант організації навчального процесу.