Як вибратися з ліфта.

Зазвичай будівлі вище 5 поверхів забезпечуються ліфтами . Цей зручний і швидкий спосіб переміщення по поверхах залишається незамінним вже протягом декількох століть. Ліфти не просто економлять наш час і сили, вони просто необхідні людям з обмеженими можливостями, людям похилого віку та любителям велоспорту. Але на жаль, у ліфтів все-таки є недолік - це можливість у них застрягти.
Інструкція
1
В першу чергу слід пам'ятати, що ліфт може застрягти не тільки з технічних причин, а також, наприклад, якщо в ньому стрибати. Також не варто пробувати самому розсовувати двері ліфта, коли вони вже закрилися або на ходу. Особливо потрібно бути уважними, якщо ви їдете в ліфті з дітьми. Не варто також дозволяти натискати дітям на все кнопки підряд.
2
Якщо ж все-таки ви застрягли в ліфті з технічних або яким-небудь іншим причинам, то не намагайтеся вибратися з неї самостійно. Це може бути небезпечно. Пам'ятайте, що лихі хлопці вибираються з ліфта, розсуваючи двері або вилазячи на його дах, тільки в американських фільмах. У реальному ж житті засувка дверцят на даху ліфта знаходиться, як правило, із зовнішнього боку, і дістатися до неї самостійно з кабіни ліфта неможливо. Тому найголовніше в такій ситуації - не впадати у стан паніки і викликати допомогу.
3
В кожному ліфті є кнопка виклику ліфтера. Якщо її натиснути, то вам відповість ліфтер і запитає, що у вас трапилося. Поясніть ситуацію, і вам обов'язково надішлють допомогу. Якщо ви застрягли між поверхами, прибулий спеціаліст обезструмить ліфт, підніме його вручну за рахунок гвинта, відкриє двері спеціальним інструментом і визволить вас на свободу.
4
Найчастіше в старих ліфтах така кнопка не працює. В такому випадку ви можете скористатися вашим мобільним телефоном. Зазвичай в ліфтах мобільний телефон не ловить мережу, але ви завжди можете скористатися екстреним викликом. На цей випадок дізнайтеся виклик екстреної допомоги вашого міста і занесіть в телефонну книжку телефону.
5
Якщо ж ні кнопка, ні телефон не працюють, у вас залишається останній варіант - стукати в двері ліфта або кричати, поки вас не почують сусіди і не покличуть на допомогу.