Як лікувати підшкірний кліщ у собак. де в Москві навчитися стригти собак і кішок.

Кожна тварина в тій чи іншій мірі схильне деяких захворювань. Одне з неприємних захворювань у собак - це демодекоз (підшкірний кліщ). Особливість його полягає в складному діагностуванні на ранніх етапах і складності визначення різновиду захворювання. Варто мати на увазі - є кілька ознак прояви вторинної стадії захворювання. У собак виявляється запалення волосяних фолікул, випадання шерсті, освіті ущільнень під шкірою, часто неприємних запах з гнійників на місці утворення колоній кліщів та інші неприємні явища. Кліща можна знищити самостійно при лікуванні тварини в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Діагностика на ранніх стадіях, препарати спеціальної та загальної терапії, ретельний догляд за твариною.
Інструкція
1
Собак необхідно оглядати досить часто з метою виявлення первинних ознак захворювання. Так, наприклад, при зауваженні розчісування шкіри між пальцями на лапах варто перевірити наявність кліща. Це можна прощупати. Виникнення ущільнень під шкірою - заклик звернути увагу.
2
При діагностуванні наявності підшкірного кліща варто застосовувати препарати, його знищують. Застосування акарицидов допоможе повністю знищити колонії кліща в волосяних мішечках і сальних залозах (це місця його скупчення). Найпоширенішими акарицидами варто вважати івомек, івермектин і амітразін.
3
В якості комплексної терапії можуть застосовуватися імунномодулятори. В число таких найбільш часто при лікуванні підшкірного кліща включають анандін, циклоферон, ріботан, фоспрініл. До того ж, не варто забувати про застосування вітамінів. Швидке дію роблять вітаміни в ін'єкціях.
4
В силу токсичності препаратів, варто захищати печінку і застосовувати захисні препарати курсами. В якості зовнішніх засобів потрібно застосовувати аверсіктіновую мазь або мазь з ветеринарної лікарні.
5
Не варто забувати і про харчування. Саме від нього часто залежить період одужання тварини. Добре давати каші і м'ясо індички або яловичину.
Зверніть увагу
Обов'язкове увагу варто звернути на породи собак з підвищеною чутливістю до деяких препаратів. Так, наприклад, шарпей, бультер'єри і коллі досить чутливі до івомеку. Боксери найбільш чутливі до одотектіну.
Корисна порада
При проведенні самостійного лікування варто звернутися до ветеринара за наданням допомоги інформаційного характеру. Він допоможе підібрати поєднання ліків відповідно до віку і вагою, а також породою собаки. Дотримання гігієни дозволить прискорити процес одужання і одночасно уникнути повторного зараження.
Власники тварин досить часто стикаються з тим, що їх вихованець розчісує собі вуха. Це - перший симптом захворювання, званого отодектоз. Збудник - вушний кліщ. Він харчується епітелієм шкіри тварини. При проникненні кліща до мозкових оболонок, розвивається менінгіт, тварина гине.
Вам знадобиться
  • - протизапальна та акарицидна мазь.
Інструкція
1
При ураженні вушних кліщем тварина стає неспокійним, трясе головою, розчісує лапами вухо. Це ускладнює перебіг захворювання. Розвивається отит, з'являються спочатку серозні, а потім гнійні виділення з слухового проходу. Шерсть під нижнім краєм вушної раковини склеюється, утворюються кірочки сірого або світло-коричневого кольору. При ураженні кліщем барабанної перетинки підвищується температура, тварина втрачає апетит, розвиваються конвульсії. Якщо вчасно не почати лікування, кліщ проникає в мозок. Виникає менінгіт, який закінчується загибеллю тварини.
2
Вушний кліщ лікується досить ефективно. Курс лікування становить 28 днів, оскільки більшість застосовуваних препаратів не знищують яйця паразитів. Якщо лікування перервати - захворювання почнеться спочатку.
3
При підозрі на наявність кліща зверніться до ветеринарного лікаря. Він допоможе підібрати найбільш ефективне лікування. Зазвичай використовуються два види мазей - протизапальна та акарицидна. Щодня очищайте вухо собаки від продуктів життєдіяльності паразитів. Протягом шести днів змащуйте вушну раковину тваринного протизапальними препаратами. Один раз на тиждень використовуйте акарицидних мазь або краплі. При сильному отиті застосовуються новокаїноваблокада і антибіотики. Ні в якому разі не переривайте лікування завчасно.
4
В даний час з'явилися нові ефективні препарати, що володіють широким спектром дії. Івомек - капели та ін'єкції, використовується 1 раз на тиждень протягом місяця. Дуже ефективний, хоча й має деякі обмеження. Він не підходить для дрібних тварин, і погано переноситься деякими породами собак.
5
Селаміктін - новітнє засіб, застосовується у вигляді крапель. Активна речовина діє на бліх і кліщів. Препарат може застосовуватися з профілактичною метою. Перед початком використання проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем.