Як визначити битность системи.

Знати розрядність ( битность ) операційної системи потрібно для того, щоб встановлювати правильні версії драйверів. Драйвера, які призначені для установки на 32-розрядну Windows, неможливо встановити на 64-розрядну і, відповідно, навпаки. Загалом, знати розрядність системи слід будь-якому користувачеві. Це допоможе краще орієнтуватися при установці додатків і експлуатації комп'ютера.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи Windows (XP, Windows 7), програма CPU-Z
Інструкція
1
У кожній операційній системі розрядність визначається різними способами. Якщо ви використовуєте в якості операційної системи Windows ХР, натисніть лівою клавішею мишки кнопку «Пуск» на панелі задач, виберіть «Мій комп'ютер» і натисніть по ньому правою кнопкою мишки. В меню, яке з'явиться, виберіть команду «Властивості». З'явиться вікно. У разі якщо в віконці буде напис x64 Edition, значить на комп'ютері встановлена 64-я операційна система, якщо такий напис відсутній, це говорить про те, що операційна система 32-розрядна.
2
Якщо вашої операційною системою є Windows 7, натисніть «Мій комп'ютер» і виберіть «Властивості». Відкриється віконце, в якому буде відображатися головна інформація про комп'ютер і встановленою операційною системою. Увійдіть в розділ «Система» і знайдіть рядок «Тип системи». Праворуч від рядка і вказується битность встановленою операційною системи.
3
Різниця між 64 і 32-бітної операційною системою полягає в тому, що 64-розрядна Windows краще обробляє і використовує оперативну пам'ять комп'ютера. Якщо ємність пам'яті 4 гігабайти, краще використовувати 64-розрядну Windows. У разі якщо в комп'ютері менше 4 гігабайт оперативки, істотної різниці між ними не буде і краще поставити 32-бітну Windows, так як драйвера для неї знайти легше і сумісність програм краще.
4
Якщо ви хочете встановити 64 бітову Windows, у вас повинен бути відповідний 64-бітний процесор, інакше 64-розрядна Windows просто не встановиться. Хоча зараз практично всі процесори підтримують 64-розрядність, краще все-таки перевірити це перед установкою. Скачайте програму CPU-Z і встановіть на комп'ютер. Запустіть її, і у віконці буде доступна вся інформація про процесор, включаючи його розрядність.