Як очистити емальований чайник. мити емалюванню чайник лимонною кислотою.

Емальований чайник є найбільш поширеним видом чайник а на наших кухнях. Він придбав широке поширення і популярність ще за часів наших бабусь, але зберігає свої позиції до сих пір завдяки простоті експлуатації, широкому модельному ряду і універсальності. Хоча і з такою чудовою річчю на кухні трапляються неприємності, наприклад, з часом може з'явитися накип усередині чайник а. З цією проблемою легко боротися, використовуючи прості домашні засоби, які завжди під рукою у кожної господині.
Вам знадобиться
  • - оцет 5 ст. ложок
  • - шкірка від яблук і груш
  • - 5-10 г лимонної кислоти
  • - питна сода 2-3 столові ложки
Інструкція
1
Відмінно зарекомендував себе спосіб очищення емальованого чайник а від накипу за допомогою оцту. Якщо шар накипу досить тонкий, необхідно протягом 1,5-2 годин кип'ятити в чайник е воду з додаванням оцту в пропорції 5 столових ложок на 1 літр води. Для більш швидкого видалення накипу використовуйте розчин оцтової есенції (1 частина есенції на 5 частин води). При такому способі кип'ятити потрібно 30-40 хвилин.
2
У час можна використовувати шкірку від яблук і груш для очистки емальованого чайник а від накипу. Складіть шкірку від декількох плодів в чайник , залийте водою і проваріть 20-30 хвилин. Такий спосіб допоможе не тільки позбутися від накипу, але і повернути стінок чайник а первісний колір.
3
Також популярний метод очищення емальованого чайник а лимонною кислотою. Для цього насипте в чайник 5-10 г кислоти (залежно від кількості накипу), залийте водою і прокип'ятіть. Потім дайте воді трохи постояти в чайник е, промийте внутрішню поверхню і прокип'ятіть у ньому чисту воду для видалення залишків лимонної кислоти.
4
Спосіб з лимонною кислотою ефективно видаляє невеликі шари накипу, якщо ж накип накопичувалася протягом тривалого часу, скористайтеся питною содою. Спершу закип'ятіть в чайник е чисту воду, потім додайте в неї соду з розрахунку 2-3 столові ложки на 1 літр води, після чого кип'ятіть ще 30-40 хвилин. Відразу ж після цієї процедури для посилення ефекту можна додатково прокип'ятити в чайник е воду з додаванням оцту протягом 20 хвилин. Після цих процедур товстий шар накипу легко можна зчистити за допомогою дерев'яної палички або лопатки.
Корисна порада
Намагайтеся не допускати появи сильної накипу в емальованому чайнику і проводити її видалення не рідше 1 разу на місяць. В цьому випадку процес очищення не займе багато часу і сил, а вам буде забезпечена чиста вода для чаювань.