Як налаштувати монітор.

Сучасні рідкокристалічні монітори дуже надійні, безпечні для здоров'я, мають високу якість передачі кольору. Але бувають випадки, що картинка здається неякісної, розмитою або неяскравої. Це ні в якому разі не говорить про погану якість монітора. Просто потрібно налаштувати його належним чином. Після настройки монітора зображення буде виглядати краще і контрастніше.

Вам знадобиться

Комп'ютер, монітор, драйвера відеокарти

Інструкція
1

Якщо у вас не встановлені драйвера відеокарти, встановіть їх. Жоден монітор не буде працювати нормально без встановлених драйверів на відеокарту. На екрані звичайно буде зображення, але воно буде неякісне, розмите. Комфортно працювати на такому моніторі неможливо.

2

Після установки драйверів відеокарти необхідно встановити правильне дозвіл екрана. Абсолютно всі сучасні монітори налаштовані на роботу з одним дозволом. Клацніть правою кнопкою миші по порожньому місці на робочому столі. У виниклому меню виберіть команду "дозвіл екрану". Далі з'явиться панель налаштувань монітора. Навпаки слова "дозвіл" натисніть на стрілочку. Відкриється список доступних дозволів екрану для цього монітора. Навпаки одного з варіантів вибору буде слово "рекомендується". Його і виберіть.

3

Після вибору дозволу в цьому ж меню виберіть вкладку "додаткові параметри", потім виберіть вкладку "монітор" і параметр "частота оновлення екрану". Для сучасних екранів максимальний показник 75Гц (за винятком 3D моніторів). Його і встановіть.

4

У характеристиках монітора за замовчуванням практично завжди встановлюється максимальна яскравість. Цей показник краще знизити до 85%. Зробіть це за допомогою кнопок на передній панелі монітора. Показник контрастності краще налаштувати на 80%. Зробити це можна, також використовуючи кнопки на передній панелі монітора.

5

Не обов'язково зупинятися строго на рекомендованому показнику. Деякі монітори на показнику 85% можуть бути занадто темні, деякі навпаки надмірно яскраві. Це лише приблизні цифри. Потрібний відсоток яскравості і контрастності вибирати вам.

6

Якщо на моніторі неправильно налаштоване співвідношення сторін, знайдіть на передній панелі кнопку "авто". Натисніть на неї і співвідношення сторін монітора налаштується автоматично. Врахуйте, що не всі моделі оснащені цією функцією. Якщо такої кнопки немає, налаштувати співвідношення сторін можна також за допомогою кнопок на передній панелі. Але робити це доведеться в ручному режимі.