Як зрозуміти, що болять нирки. Симптоми.

Біль у спині не завжди свідчить про те, що не в порядку нирки, так як може з'являтися з множинним причин. При захворюваннях нирок завжди присутні додаткові симптоми. При будь-яких підозрах на існування подібної проблеми потрібно не гадати самостійно, що саме болить, а звернутися до лікаря і пройти медичне обстеження для точного виявлення причини і призначення відповідного лікування.
Вам знадобиться
  • -проведення обстеження;
  • -аналіз сечі і крові;
  • -УЗД діагностика;
  • -Консультація уролога.
Інструкція
1
На захворювання нирок може вказувати не тільки біль у спині, а й зниження кількості відокремлюваної сечі, при сечовипусканні можуть з'явитися болі або різі. Вранці можуть бути набряки на обличчі і мішки під очима. У зв'язку з погіршенням відтоку сечі з'явиться загальна слабкість і присутність інтоксикації. Також може підвищитися або носити нестабільний характер температура тіла.
2
У деяких випадках в сечі з'являється муть, пісок або кров. У зв'язку з поганою очищає функцією можуть проявитися порушення зору, висипання на шкірі, погіршення апетиту та інші неприємні симптоми.
3
Якщо болить спина, визначити, що турбують саме нирки можна в стані спокою. При остеохондрозі болі виникають при русі, а при захворюваннях нирок, в основному, під час відпочинку та вночі.
4
При підозрі на захворювання нирок потрібно звернутися до уролога і пройти повне обстеження, яке включає в себе аналіз сечі, аналіз крові, УЗД діагностику. Найчастіше даних обстежень вистачає, щоб поставити точний діагноз і призначити лікування. У деяких випадках уролог може направити пацієнта на додаткову консультацію та обстеження до лікаря-онколога і нефролога.
5
Найголовніша функція, яку виконують нирки будь-якої людини - це утворення сечі і виведення всіх отрут і токсинів з організму. Тому якщо дана функція порушена або виконується недостатньо, буде відчуття не тільки загальної слабкості і нездужання, а й почуття отруєння організму.
6
Захворювання нирок поділяються на кілька класифікацій і можуть бути викликані запаленням, порушенням функцій через змінену структури зважаючи тієї чи іншої причини, наявністю піску та каміння, а також вродженими чи набутими патологіями. Всі захворювання носять серйозний характер і вимагають негайного амбулаторного лікування або госпіталізації. Тому при появі будь-яких з вищевказаних симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pB5gte0RB7A
З абсолютною часткою ймовірності самостійно визначити, чи є болі в спині наслідком захворювання нирок, неможливо. Важливу роль у діагностиці даної патології відіграють інші симптоми та ознаки, як то: нещодавно трапилася інфекція сечових шляхів, поява в сечі крові, супроводжуване болями в животі або в боці, односторонні ниючі болі в спині, відчуття слабкості, втоми, лихоманки і втрати ваги внаслідок відсутність апетиту.
Вам знадобиться
  • - огляд лікаря нефролога;
  • - аналіз сечі і крові;
  • - УЗД;
  • - МРТ.
Інструкція
1
Больові відчуття в нирках з'являються внаслідок гломеруло- і пієлонефритів, гідронефрозу, ниркових кольок при сечокам'яній хворобі, злоякісних або доброякісних новоутворень, опущення нирок та ін.
2
Ниркові коліки мають ряд характерних ознак, що вказують на дану патологію. Це нестерпні болі, аж до втрати свідомості, порушення нормального сечовипускання. Біль настільки сильна, що хворий у спробах знайти положення тіла, яке викликає найменший больовий синдром, в буквальному сенсі лізе на стіни.
3
Поява набряків - характерна особливість ниркових захворювань. Їх основна локалізація - обличчя, особливо в області очей. На дотик такі набряки пухкі і холодні. При цьому з'являється спрага, нудота, стомлюваність, свербіж шкіри і підвищення артеріального тиску.
4
Характерна ознака ниркових болів - синдром 12-го ребра, коли постукування рукою по нижньому ребру зліва чи справа з боку спини викликає різке посилення болю. Спеціаліст-нефролог здатний, Пропальпувати передню черевну стінку, визначити положення і болючість нирок.
5
Болі в нирках може викликати їх токсичне отруєння сурогатним алкоголем, лікарськими препаратами, солями важких металів, обширний опік тіла, амілоїдоз, онкологічні захворювання, аутоімунні патології та ін.
6
Відповідні аналізи - це найважливіший етап визначення болів в нирках. Досліджується сеча на щільність, колір, прозорість, наявність бактерій, солей, цукру і білка, еритроцитів і лейкоцитів, а також епітеліальних клітин. Для гломерулонефриту характерне збільшення еритроцитів. А для пієлонефриту характерною ознакою є лейкоцити і бактерії.
7
Для діагностики ниркової недостатності велике значення має дослідження добової сечі, а також біохімія крові та кліренс креатиніну.
8
Важливу інформацію про стан нирок отримує лікар за результатами ультразвукового дослідження та магнітно-резонансної томографії.
Зверніть увагу
У кожному разі, больові відчуття в нирках - це не привід займатися самостійним визначенням причин болю. Необхідно в терміновому порядку звернутися в медичний заклад для встановлення причин і призначення лікувальних заходів.