Як змащувати бігову доріжку. Мастило для бігової доріжки.

Спочатку внутрішня частина бігової полотна вже покрита змазкою, але з часом її потрібно оновлювати, інакше починає псуватися двигун. Частота процедури залежить від інтенсивності використання приладу: якщо бігає одна людина на невеликій швидкості - раз на рік, кілька користувачів або велика швидкість - раз на півроку, а при інтенсивному використанні всією сім'єю - раз в два місяці. Сам процес не складний, але вимагає акуратності.
Вам знадобиться
  • 1) Силіконова змазка;
  • 2) Регулювальний ключ (поставляється в комплекті з доріжкою).
Інструкція
1
Перед будь-якими маніпуляціями обов'язково потрібно вимкнути бігову доріжку і відключити вилку з розетки. Недотримання техніки безпеки може привести до електротравми або пошкодження пальців.
2
Якщо конструкція дозволяє, звільніть натяг бігового полотна. Деякі моделі не мають такої функції, але не хвилюйтеся: можливість змастити її в будь-якому випадку передбачена розробниками, так як це є одним з основних пунктів догляду за тренажером.
3
Акуратно підніміть полотно з краю і подсуньте під нього розпилювач (якщо мастило у вигляді спрея) або носик флакона. Не бійтеся розтягнути або порвати покриття - воно дуже міцне і розраховане на довгі роки інтенсивних навантажень. Влийте вказане в інструкції кількість мастила (інструкція повинна обов'язково додаватися до упаковки, в іншому випадку продукт явно неякісний). Потім повторіть операцію з іншого краю. Всього потрібно нанести шість або вісім порцій мастила (залежить від розмірів конструкції) в різних ділянках доріжки. Не піддавайтеся спокусі налити багато, але всього в двох місцях. Так, безумовно, легше, але в такому випадку силіконове масло погано розподілиться.
4
Тепер потрібно акуратно відновити натяг бігового полотна (якщо ви його послаблювали) і переконатися, що воно проходить точно по центру. Якщо воно з'їхало, то отцентруйте регулювальним ключем: ззаду справа і зліва від полотна є спеціальні отвори, в них вставляється регулювальний ключ і повертається в потрібну сторону. Це легко зробити, так як сам процес інтуїтивно зрозумілий: з'їхало вліво - підтягнути вправо, і навпаки.
5
Відразу користуватися доріжкою не можна, оскільки це ще не все. Потрібно відразу ж включити доріжку і мінімум п'ять хвилин прогнати її на невеликій швидкості (1-2 км/ч), щоб мастило рівномірно розподілилася. Потім бажано вимкнути її і не використовувати мінімум кілька годин, до повного вбирання.
6
При першому тренуванні після змазування уважно прислухайтеся до звуку двигуна і шереху полотна, щоб зрозуміти, наскільки ефективно пройшла процедура. Якщо ви незадоволені результатом - переконайтеся, що ви придбали якісний мастильний матеріал і повторіть процес.
Зверніть увагу
Використовуйте тільки спеціальне масло на силіконовій основі. Тварини і рослинні жири не принесуть ніякої користі, але можуть нашкодити.
Корисна порада
Будьте обережні з рекламою - вам можуть продати абсолютно звичайний продукт за астрономічною ціною. Краще подивіться, яку саме мастило рекомендує виробник даної бігової доріжки.