Як створити сторінку в вікіпедії. Як у вікіпедії бути знаменитим.

Вікіпедія є вільною електронною енциклопедією, в якій будь-який охочий може не лише переглянути будь-яку інформацію, що цікавить, але й поділитися своїми знаннями з оточуючими. Це дозволяє підтримувати актуальність усіх представлених на сайті статей і оновлювати ресурс новими даними абсолютно різної тематики.
Вам знадобиться
  • Авторитетні джерела інформації.
Інструкція
1
Для додавання своєї статті для початку слід переконатися в тому, що такого заголовка не існує. Для цього можна скористатися пошуком по ресурсу або ввести в адресний рядок браузера адресу типу: «http://ru.wikipedia.org/wiki/Название_темы» .Якщо в результатах пошуку шукана стаття відсутня, то з'явиться посилання «Створити статтю».
2
Після переходу за посиланням відкриється вікно редагування, в якому вводяться всі необхідні дані. Текст оформлюється запропонованими тегами. Вид редагованої сторінки завжди можна переглянути натиснувши на кнопку «Попередній перегляд» .При редагуванні слід пам'ятати, що стаття повинна носити енциклопедичний характер. Більш того, всі дані повинні бути уточнені відповідними джерелами, інакше стаття позначається як сумнівна. Існують загальноприйняті правила, за допомогою яких регулюється мінімальний рівень значущості статті. Усі матеріали повествуются від третьої особи, в науковому стилі, в певній послідовності. Всі явища описуються в нейтральному ключі. В Вікіпедії існує ряд шаблонів, які дозволяють спростити процес написання статей.
3
Після того, як стаття буде перевірена, і всі посилання і картинки оформлені, слід натиснути на кнопку «Записати сторінку». Після цього сторінку можна вважати створеною, і вона з'явиться в Вікіпедії .
Зверніть увагу
Статті не підписуються, тому створена стаття редагується додатково ще кількома рівноправними редакторами, однак підписатися можна в обговореннях до окремого матеріалу.
« Вікіпедія » - популярна інтернет-енциклопедія, створювана силами самих читачів. Якщо ви відмінно розбираєтеся в якій-небудь темі і бажаєте поділитися своїми знаннями з іншими користувачами інтернету, ви можете написати статтю в «Вікі».
Інструкція
1
Перевірте, чи не створена чи вже стаття по темі, про яку ви хочете розповісти світові. При пошуку статей використовуйте синоніми, вбивайте в пошуковий рядок близькі за змістом теми. Втім, якщо точно така ж або схожу стаття була знайдена, не турбуйтеся. Ви можете доповнити вже існуючу, або, при написанні своєї статті, дати посилання на знайдену, як на більш загальне або пов'язане поняття.
2
Також можливо, що вам варто створити сторінку-перенаправлення. Ця сторінка необхідна в тих випадках, коли у одного поняття є два або більше назв. Вона відправляє користувача на сторінку з потрібною інформацією, але сама не відображається.
3
Для того щоб написати вікі-статтю, вбийте в пошук її назву. Після того, як система запропонує вам замітки, де зустрічається уведене вами поєднання слів, ви побачите зверху посилання «Створити сторінку». У дужках буде вказано ваше назву. Пройдіть по вказаним посиланням.
4
Перед вами відкриється вкладка «Редагування», куди вам слід ввести текст вашої замітки.
5
Вікі-статтю слід почати з короткого вступу. Якщо вам осінила думка про написання статті в той час, як ви читали інформацію, близьку по вашій темі, пам'ятайте, що користувачі «Вікіпедії» можуть потрапити на вашу сторінку з будь-якого місця. Дайте читачеві всю необхідну інформацію самостійно.
6
Ключове слово або заголовний термін слід виділити жирним. Над усіма маловживаних словами проставте наголос. Також наголос слід поставити в словах, які користувач може прочитати двояко.
7
Періодично використовуйте кнопку попереднього перегляду, щоб переконатися, чи вся інформація правильно відображається.
8
Якщо вас влаштовує зовнішній вигляд статті та її вміст, натисніть кнопку «Зберегти», щоб зберегти введену вами інформацію. Тепер вікі-стаття збережена на сервері.
Зверніть увагу
У «Вікіпедії» є розділ «Написання статей», в якому даються рекомендації авторам щодо написання статей на різні теми, від технічних наук до описів мультфільмів.