Як намалювати восьмикутник.

Восьмиугольник - це, по своїй суті, два квадрата, зміщених щодо один одного на 45 ° і з'єднаних на вершинах єдиною лінією. А тому, для того щоб правильно зобразити таку геометричну фігуру, необхідно твердим олівцем дуже акуратно, за правилами накреслити квадрат або коло, з якими і проводити подальші дії. Опис орієнтоване на довжину сторони, що дорівнює 20 см. А значить, при розташуванні креслення враховуйте, щоб вертикальна і горизонтальна лінії довжиною 20 см вміщалися на аркуші паперу.
Вам знадобиться
  • Лінійка, прямокутний трикутник, транспортир, олівець, циркуль, аркуш паперу
Інструкція
1
Спосіб 1. Накресліть внизу горизонтальну лінію довжиною 20 см. Потім з одного боку відзначте транспортиром прямий кут, який становить 90 °. Те ж саме можна зробити за допомогою прямого трикутника. Проведіть вертикальну лінію і відзначте 20 см. Виконайте ті ж самі маніпуляції з іншого боку. З'єднайте дві отримані точки горизонтальною лінією. В результаті вийшла геометрична фігура - квадрат.
2
Для того щоб побудувати другий (зміщений) квадрат, знадобиться центр фігури. Для цього розділіть кожну сторону квадрата на 2 частини. З'єднайте спочатку 2 точки паралельних верхньої та нижньої сторін, а потім точки бічних сторін. Проведіть через центр квадрата 2 прямі лінії, перпендикулярні відносно один одного. Починаючи від центру, відміряйте на нових прямих довжину по 10 см, що в підсумку дасть 4 прямі лінії. З'єднайте 4 отримані зовнішні точки між собою, в результаті чого вийде другий квадрат. Тепер кожну точку з 8 отриманих кутів з'єднайте між собою. Таким чином, буде накреслений восьмикутник.
3
Спосіб 2. Для цього знадобиться циркуль, лінійка і транспортир. Від центру аркуша за допомогою циркуля накресліть коло діаметром 20 см (радіус 10 см). Через центральну точку проведіть пряму лінію. Потім накресліть другий перпендикулярну їй лінію. Те ж саме можна виконати за допомогою транспортира або прямого трикутника. В результаті коло буде поділений на 4 рівні частини. Далі кожен із сегментів розділіть ще на 2 частини. Для цього також можна скористатися транспортиром, отмеряя 45 ° або прямокутним трикутником, який прикладіть гострим кутом в 45 ° і проведіть промені. Від центру на кожній прямій лінії відміряйте по 10 см. В результаті вийдуть 8 «промінчиків», які з'єднайте між собою. В результаті вийде восьмикутник.
4
Спосіб 3. Для цього так само накресліть коло, проведіть через середину лінію. Потім візьміть транспортир, поставте його на центр і відміряйте кути, враховуючи, що кожен сегмент восьмикутника має в центрі кут 45 °. Після цього на отриманих променях відміряйте довжину в 10 см. І з'єднайте їх між собою. Восьмиугольник готовий.
Корисна порада
Робіть креслення твердим олівцем, побічні лінії на якому потім легко можна буде видалити
Правильний восьмикутник - це геометрична фігура, у якої кожен кут складає 135 ?, і всі сторони між собою рівні. Ця фігура дуже часто застосовується в архітектурі, наприклад, при будівництві колон, а також при виготовленні дорожнього знаку STOP. Як же намалювати правильний восьмикутник?
Вам знадобиться
  • - альбомний аркуш;
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - циркуль;
  • - ластик.
Інструкція
1
Намалюйте спочатку квадрат. Потім проведіть окружність так, щоб квадрат опинився всередині кола. Тепер проведіть дві осьові серединні лінії квадрата - горизонтальну і вертикальну до перетину з колом. З'єднайте прямими відрізками точки перетину осей з колом і точки дотику описаного кола з квадратом. Таким чином, отримаєте боку правильного восьмикутника.
2
Намалюйте правильний восьмикутник іншим способом. Спочатку накресліть коло. Потім проведіть горизонтальну лінію через її центр. Відзначте точку перетину крайній правій межі кола з горизонталлю. Ця точка буде центром ще одній окружності, радіусом рівним попередньої фігурі.
3
Проведіть вертикальну лінію через точки перетину другий окружності з першою. Поставте ніжку циркуля в точку перетину вертикалі з горизонталлю і накресліть маленький коло радіусом, рівним відстані від центру маленької окружності до центру вихідного кола.
4
Накресліть пряму лінію через дві точки - центр вихідного кола і точку перетину вертикалі і маленькою кола. Продовжіть її до перетину з кордоном первісної фігури. Це буде точка вершини восьмикутника. Циркулем відзначте ще одну точку, провівши коло з центром в точці перетину крайній правій кордоном вихідного кола з горизонталлю і радіусом, рівним відстані від центру до вже наявної вершині восьмикутника.
5
Проведіть пряму лінію через дві точки - центр вихідного кола і останню новостворену точку. Продовжіть пряму лінію до перетину з межами початкової фігури.
6
З'єднайте прямими відрізками послідовно: точку перетину горизонталі з правого кордоном вихідної фігури, потім за годинниковою стрілкою всі утворилися точки, включаючи точки перетину осей з початковою окружністю.