Як грати вальс на піаніно. Як зіграти мелодію бережи моє серце на піаніно.

Вальс - старовинний танець, нагадує про пишних балах минулого. Він залишає слід у серці кожного, хто його бачить і чує. І якщо ви не вмієте танцювати його, спробуйте зіграти.
Вам знадобиться
  • Фортепіано;
  • Ноти вальсу;
  • Основи музичних знань і музичний слух.
Інструкція
1
Почніть розбір з лівої руки (кожна другий рядок). Акомпанемент в ній, як правило, має формулу «бас - акорд - акорд». Бас (самий нижній, тут - кожен перший з трьох звуків) грайте п'ятим пальцем (мізинцем) і трохи голосніше. Акорди - будь-якими зручними пальцями, крім п'ятого, і трохи тихіше. Пальці підбирайте так, щоб при наступному виконанні грати це ж місце цієї ж аппликатурой (номера пальців).
2
Грайте повільно і рівно. Не намагайтеся відразу грати від начла до кінця. Вивчати по чотири такту і переходите до наступної четвірці, а потім з'єднуйте: вісім, дванадцять, шістнадцять, і т.д. Виконуйте музику з урахуванням штрихів і нюансів (легато, стаккато, маркато, форте, піано і пр.).
3
Коли зможете зіграти всю ліву руку без помилок від початку до кінця, почніть додавати швидкість. Не грайте швидше, ніж зазначено автором. Якщо в оригіналі темп дуже швидкий, після швидкого виконання один раз зіграйте повільно.
4
Переходьте до правої руки. Розбирайте її таким же чином: по чотири такту, в повільному темпі. Грайте з зручною аппликатурой, щоб пальці теж «запам'ятали» музику і не змінювалися від разу до разу.
5
У кожному фрагменті знаходите кульмінацію (найвищу точку). Коли розберете весь вальс, визначте і виділіть виконанням вищу точку.
6
Добийтеся свободи у виконанні партії в оригінальному темпі. Дотримуйтесь нюанси і штрихи.
7
З'єднайте ліву і праву руки. Спочатку в повільному темпі, а потім прискорте до оригінального.
8
Зіграйте вальс від початку до кінця без помилок з усіма нюансами і штрихами.
Зверніть увагу
М'язове перенапруження може привести до швидкої стомлюваності. Слідкуйте за правильним положенням ігрового апарату.
Корисна порада
Руки повинні бути в такому положенні, ніби ви тримаєте м'яч або апельсин. Не грайте "плоскими" рукамі.Спіна і корпус повинні бути прямими, вам повинно бути зручно. Слідкуйте, щоб при виконанні ніяка частина не зажімалась.Отведіте лікті трохи в сторони.