Як зробити пряжу.

Пряжу можна зробити своїми руками. Особливо, якщо стоїть проблема утилізації трикотажних речей, то їм можна дати друге життя!
Вам знадобиться
  • Тонкий трикотаж
  • Ножиці
Інструкція
1
Що ви уявляєте собі при слові «пряжа»? Швидше за все, ви бачите жінку з в'язанням в руках, або згадали теплі в'язані рукавиці, які вам в'язала бабуся. Ще пряжу можна прясти з вовни, але без прядки, веретена та навичок прядіння це зробити досить проблематично. Ми ж підемо своїм шляхом. Ми навчимося не тільки робити пряжу, а й продовжимо життя нашим улюбленим тонким трикотажним речам. З цієї пряжі виходять чудові килимки, чохли на табуретки, господарські або літні сумки.
2
Пряжа з трикотажу - що може бути простіше. Таку пряжу найкраще робити з тонких яскравих трикотажних футболок. Пряжа виходить шляхом нарізування трикотажу на смужки. Від товщини нарізування залежить і майбутня товщина нашої трикотажної нитки.
3
Футболки готуємо до перевтілення. Стираємо їх і ретельно відпрасовувати. Потім підготовлену трикотажну річ акуратно розкладаємо на столі, потім відрізаємо під рукавом, і зрізаємо нижній шов. Таким чином, у виготовленні пряжі приймає участь всього половина футболки, тому найкраще відкладати в запаси чоловічі футболки - з них нитка виходить більш довга. Хоча жіночі та дитячі речі додадуть короткі, але яскраві вкраплення в нашу пряжу.
4
Отже, беремо вийшла трикотажну трубу і починаємо різати її по спіралі. Ширину стрічки найкраще робити приблизно 1 см. Якщо зробити її менше - велика ймовірність обриву нитки при витягуванні, якщо зробити ширину більше, ніж 1 см - занадто складно буде в'язати.
5
Потім, щоб нитка нашої пряжі вийшла рівною, нарізані смужки потрібно дуже акуратно витягнути, поступово розтягуючи. Повинні утворитися трикотажні трубочки. Нам залишилося тільки зв'язати між собою нитки нашої власноруч виготовленої пряжі, і змотати її в клубки.
Зверніть увагу
Чи не ріжте занадто тонкі смужки - трикотаж може порватися.
Корисна порада
В'язати таку пряжу найкраще гачком великого розміру, стовпчиками без накиду.