Як навчитися писати гарним почерком.

Писати красивим почерком мало хто може. Особливо в століття комп'ютерних технологій, коли багато вже практично розучилися створювати рукописні тексти. І тому зараз з'являється так багато курсів, на яких вчать писати красиво і рівно, з дотриманням всіх норм і правил. Однак навчитися цьому легко можна і самостійно. Головне - бажання.
Вам знадобиться
  • папір;
  • ручка;
  • спеціальні прописи.
Інструкція
1
Якщо ви хочете навчитися писати красиво, скористайтеся таким способом. Візьміть аркуш паперу, ручку і починайте писати. Поки тільки одну будь-яку букву. Для цього зображайте її стільки разів, скільки вам знадобиться, щоб результат сподобався. У цій вправі не забороняється обписати хоч весь листок, а то й не один для досягнення своєї мети. Правда, цей спосіб досить трудомісткий, адже таким чином відпрацювати необхідно всі букви алфавіту, а це займе досить багато часу. Але результат того вартий. Хоча він все одно буде далеченько від основ каліграфії.
2
Інший спосіб, як можна навчитися писати красиво, - купіть собі шкільні прописи. Такі, якими користуються першокласники. Саме в них всі букви і їх деталі прописані так, як вони повинні писатися за законами каліграфії. Не забувайте стежити за тим, чим саме ви працюєте: за правилами написання творити слова потрібно за допомогою рук і плеча, а не зап'ястя, як багато хто звик. Тому що саме лист з використанням м'язів руки допомагає зробити слова більш рівномірними, а рухи більш плавними, що надає певну округлість і буквах. І обов'язково стежте за своєю поставою: красиві літери не люблять сутулих і скоцюрблений. Сидіти при відпрацюванні каліграфічного почерку потрібно обов'язково з рівною спиною і з достатнім відстанню між очима пише і папером.
3
Потренируйтесь для початку повипісивать в повітрі певні лінії і контури, а тільки вже потім переносите їх на папір. Фахівці запевняють: саме такий спосіб допомагає робити букви більш чіткими і рівними. Спочатку буде складно, так як лікоть постійно буде знаходитися в напрузі. Але якщо ви будете писати так протягом 10 хвилин, напруга піде.
4
Щоб тренувати свій почерк, записуйте все, що можете тільки рукописним способом, без участі комп'ютера або друкарської машинки. Це допоможе вам контролювати свій почерк і відмінно розвиває м'язи рук, а також координацію. Ще один із способів, як можна вчитися писати красиво, - брати різні друкарські інструменти. Для цього підійдуть ручки з широким кінцем, кольорові олівці, фломастери. Вони допоможуть вам підібрати якісь художні риси до вашого почерку.
Корисна порада
Якщо у вас відразу не виходить домогтися успіху в каліграфічному написанні слів, не зневіряйтеся і ні в якому разі не закидайте тренування. Навчання гарному письма - процес досить трудомісткий, тому перші результати ви помітите не за день і навіть не через два.