Як розігнати цп.

Розгін центрального процесора - дієвий спосіб підвищити продуктивність комп'ютера без великих витрат. При дотриманні обережності у виконанні дій супутніх розгону, ви убезпечите комп'ютер і його компоненти від пошкоджень.
Вам знадобиться
  • Програми: CPU-Z, OSST або S & M.
Інструкція
1
Перш ніж ви приступите до розгону процесора, визначте технічні характеристики процесора. З'ясуйте, яку частоту має «топова» модель сімейства, щоб встановити мінімальну задачу майбутнього розгону. Дізнайтеся версію процесорного ядра. Його характеристика і розгінний потенціал часто різняться. Додаткові відомості про те, наскільки добре розганяються процесори того чи іншого ряду, дізнаєтеся на спеціалізованих веб-сайтах. Наприклад, на порталі http://www.overclockers.ua.
2
Визначте модель і виробника материнської плати. Ці дані дозволять знайти відповіді в інтернеті при виникненні труднощів з розгоном цп. Щоб ідентифікувати процесор і материнську плату, використовуйте програму CPU-Z. Вона не вимагає установки. Просто розпакуйте архів і запустіть програму.
3
Перевірте систему охолодження цп і чіпсета. Для цього, після завершення роботи комп'ютера, відключіть його від електромережі і зніміть ліву стінку корпусу. Подивіться на кулер процесора. Якщо його конструкція масивна, маються теплові трубки, то для серйозного розгону цп система охолодження буде достатньою. Якщо ж стоїть радіатор з вентилятором типорозміру 80 мм, чи інша подібна система, то можливості розгону будуть обмежені.
4
Протестуйте стабільність системи за допомогою спеціалізованих програм. Наприклад, S & M-для процесорів AMD, Over Clock Checking Tool (OSST) - для перевірки процесорів Intel. Дані програми створюють потужну обчислювальну навантаження на процесор. Відсутність збоїв в цих програмах свідчить про стабільність цп.
5
Після завершення підготовчих процедур приступайте безпосередньо до розгону. Перезавантажте комп'ютер. Коли з'явиться напис Press DEL to run Setup, натисніть клавішу Del, щоб зайти в BIOS.
6
Перейдіть на вкладку Extreme Tweaker і клікніть по At Overclock Tuner. Виберіть значення Manual і клацніть по клавіші Enter.
7
В пункті DRAM Frequency встановіть значення частоти оперативної пам'яті. А в пункті DRAM Timing Control натисніть Manual, і в настройках параметрів CAS # Latency, RAS # to CAS # Delay і RAS # Precharge змініть значення на «5» за допомогою клавіш «+» і «-». Значення RAS # Active Time зміните на «15».
8
В пункті VCORE Voltage встановіть штатний напруга живлення цп. Це значення показує програма CPU-Z. В пункті DRAM Voltage підвищте напруга на оперативній пам'яті на 0,2-0,3B. Частоту FSB то підніміть на 10 МГц від початкового значення.
9
Завантажте ОС. Запустіть програму OSST або S & M, проведіть тест на стабільність. За допомогою HWMonitor перевірте температуру компонентів ПК. Якщо тест пройдено успішно, підійміть частоту FSB ще на 5-10 МГц.
10
В меню BIOS в пункті VCORE Voltage підвищте значення на 0,05 В. Якщо частота FSB значно підвищена, підійміть напругу на північному мосту материнської плати. У вкладці Extreme Tweaker в пункті North Bridge Voltage підвищте напруга клавішею «+».
11
Проведіть тест на стабільність. Якщо система його пройде, можете зупинитися на досягнутому або продовжити розгін, поки напруга не досягне критичних значень або перестане допомагати підвищенню частоти.После досягнення максимальної частоти роботи цп, опустіть таймінги оперативної пам'яті в пункті DRAM Timing Control.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vleOgsg6IjQ
Зверніть увагу
Для чіпсетів материнських плат виробництва Intel, Nvidia і AMD орієнтовна критична температура 70'C. Якщо відбувається перевищення цього значення, необхідно поліпшити охолодження північного мосту.
Корисна порада
Система охолодження і стабільність системи мають велике значення для розгону цп. Обов'язково виконайте відповідні перевірки перед началом.По досягненні максимальної частоти розгону цп, тайминги опускайте поступово, по одному, перевіряючи після кожного зміни стабільність системи.