Як навчитися верстати.

Ви вирішили спробувати свої сили в дизайні і графічної верстці. Приготуйтеся до тривалої і деколи виснажливої роботі, як з комп'ютерними програмами, так і з вашим власним візуальним сприйняттям. Тому, щоб зверстати красивий і "правильний" макет будь-якої друкованої продукції, вам потрібно виконати декілька навчальних кроків
Вам знадобиться
  • Програма InDegign, інтернет, спеціалізована література.
Інструкція
1
Скачайте програми, які спеціалізуються на верстці. Почати займатися версткою можна в абсолютно будь-якому графічному редакторі. Якщо ж ви вирішили зайнятися цією справою на досить високопрофесійному рівні, переходите відразу на програми верстки.
2
Найпростішою і функціональної на даний момент можна назвати програму Adobe InDesign. Скачайте її з офіційного ресурсу або з безкоштовних сайтів, правда, піратську версію. Але пам'ятайте, що запустити великий проект, використовуючи неліцензійні ресурси, у вас не вийде.
3
Скачайте кілька відео-уроків, що пояснюють основні функції інструментів і способи їх застосування. На відміну від більшості звичайних відео редакторів, вам не доведеться переглядати кілька сотень роликів, щоб "зрозуміти" програму. Менш ніж за тиждень, ви зможете оволодіти практично всім необхідним для вас набором знань. Далі, тільки практика.
4
Скачивайте журнали в PDF форматі і намагайтеся повторювати. Щоб виробити стиль і певний "смак", для початку спробуйте відтворювати ті ефекти і колажі, які вже заслужили визнання у публіки. Справжніми творами мистецтва в світі верстки можна назвати журнали "Навколо світу" і "GEO".
5
Читайте спеціалізовану літературу. Зараз досить багато книг, що розповідають про основні закони верстки - як правильно вибудовувати композицію, як розміщувати фотографію більшого розміру, ніж одна колонка тексту, і як взагалі кількість колонок впливають на читача. Ці та багато інших законів давно описані в легкій і доступній формі.
6
Створіть свою власну зошит з нотатками. Основні скорочення, складні ефекти, закони верстки, які не можна порушувати для приємного читання, і багато іншого записуйте в вашу зошит. Розбийте її зміст, зробіть різнокольорові закладки, щоб ви легко могли знайти Вас розділ. Не витрачайте зайвий час на зафарбовування друкарських помилок і помарок. Це ваш особистий конспект і його зовнішній вигляд не настільки важливий.
Корисна порада
Як можна частіше сідайте за верстку. Багато процесів для успішної роботи слід довести до автоматизму. І чим частіше ви будете робити одну і ту ж роботу, тим якісніше і швидше зможете її виконувати.
І у новачків, вперше створюють свій сайт, і у програмістів з досвідом роботи може виникнути проблема, пов'язана з версткою. Варто відзначити, що універсального курсу не існує. Навчитися цій справі можна тільки на власному досвіді.
Інструкція
1
Для початку, перед тим, як приступити безпосередньо до практичних занять, освойте теоретичні основи. Загляньте на спеціалізовані форуми, сайти, присвячені темам верстки. Там з безлічі діалогів і рад спробуйте вичленувати оптимальні рішення і відмести абсолютно непотрібну інформацію.
2
Крім того, на подібних майданчиках професіонали можуть порадити вам книги і довідники, які допоможуть вам отримати базові знання html і основи верстки сайтів. Варто відзначити, що найнеобхіднішим є вивчення найбільш необхідних і часто використовуваних html-тегів. Їх збірка можна легко знайти на будь-якому форумі або сайті подібної спрямованості. Зазвичай там є не тільки докладний опис кожного тега, але і наочний приклад його використання.
3
Крім того, існує безліч книг, присвячених CSS (каскадним таблицям стилів), які також будуть необхідні вам при верстці . Хоча інформацію про них можна знайти і в інтернеті. Також вам знадобиться зрозуміти різницю між табличними та блоковими елементами. Після цього спробуйте зверстати свій перший макет, що складається з найпростіших елементів. Адже як вже було сказано, навчитися можна тільки на практиці.
4
Далі можна зайнятися версткою макетів (psd-шаблонів), їх можна з легкістю знайти в інтернеті. Таким чином, просто тренуйтеся, «набивайте руку». В цьому вам зможуть допомогти відеокурси. З них можна почерпнути чимало корисної інформації, однак, не забувайте, що вони не є універсальними. У кожному з уроків розглядатиметься окремий приклад. І не факт, що в програмі занять взагалі буде те, що вам потрібно.
Корисна порада
Для запам'ятовування тегів верстальники з досвідом радять свої перші макети створювати в блокноті. Як тільки початковий етап навчання буде пройдений, можна приступати до роботи зі спеціалізованими програмами, які економлять багато часу і значно спрощують справу.