Як навчитися в'язати спицями схеми. Як правильно в'язати спицями.

В'язання на спицях дуже популярно. Щоб його освоїти, спеціально для «новачків», існують майстер-класи, навчальні людей в'язати спицями, в тому числі і за схемами в'язання. Тим, хто вже має навички в'язання, зовсім просто навчитися в'язати за схемами самостійно.
Вам знадобиться
  • Будь-яка пряжа, спиці, відповідні товщині пряжі, ножиці, схема для в'язання на спицях.
Інструкція
1
Уважно перегляньте схему і запам'ятайте позначення, які там зустрічаються. Практично завжди їх друкують разом зі схемою у вигляді виноски, щоб в будь-який момент можна було подивитися, якщо що забудете.В більшості журналів і книг позначення петель і прийомів збігаються. Але, все ж, кожен раз варто уточнювати значення всіх значків.
2
Схема - це як книга, тому навчитеся правильно її читати. Але правила читання схем точно протилежні правилу читання звичайної книги. А саме, читають схеми справа наліво і знизу вгору. Якщо в схемі вказано кожен ряд, то непарні читаються справа наліво, а парні (виворітні) - зліва направо.
3
Тепер подивіться на нумерацію рядів в схемі. Зазвичай в схемі зазначені тільки лицьові ряди. А виворітні ряди в'яжуться за схемою з точністю до навпаки. Можна, при пров'язуванні виворітного ряду, просто дублювати всі петлі нижнього: якщо петля потрапляє на лицьову - в'яжете лицьову, на виворітну - пров'язуйте виворітну. Зазвичай в примітці обмовляється, як в'язати виворітні ряди. Іноді, це залежить від узору, важливий кожен ряд. Тоді це буде обов'язково зазначено в схемі.
4
Далі, усвідомите для себе, що таке раппорт. Схема вам дається не на всі петлі ряду, а тільки на один закінчений фрагмент візерунка. Ось цей закінчений фрагмент і називається раппортом. Його також можна назвати модулем візерунка. Він буде вами дублюватися по ширині та довжині в'язання. У примітці до схеми завжди вказано кількість петель в раппорте. Вам буде необхідно обчислити, скільки повних раппортов поміститься на вашому полотні.
5
Схеми в'язання бувають дуже прості, наприклад «гумка», коли просто чергуються лицьові і виворітні. Бувають поскладніше - простий ажур або коси. Для початку не варто брати занадто складні схеми. Починайте з простих.
Зверніть увагу
Якщо ви в в'язанні новачок, краще не використовуйте бавовняні нитки, так як вони не ковзають по спиці, що значно ускладнює процес в'язки. Вовняна пряжа цілком підійде.
Корисна порада
При в'язанні важливо зберігати в потрібному положенні руку і нитка. Нитка завжди повинна залишатися натягнутою. Перші петлі потрібно затягувати тугіше, але решта в'яжіть більш розслаблено.
Часто в'язальниці при виготовленні своїх виробів користуються схемами . Це недивно, адже, дивлячись на картинку, можна з легкістю створити за допомогою спиць або гачка дивовижні речі. Однак новачкові не так-то просто розібратися в незрозумілих значках.
Інструкція
1
Схема в'язання складається з умовних позначень: різні знаки символізують певні петлі і стовпчики, чергування яких дозволяє створити гарний візерунок. Не слід думати, що якщо ви не знаєте, як пров'язується якась петля, ви з легкістю зможете замінити її іншою. Стовпчики мають різну ширину і висоту, і виріб може просто-напросто деформуватися. Досвідчені в'язальниці при бажанні зуміють підрахувати, як можна вдало змінити схему, а от новачкам краще строго слідувати вказівкам.
2
Щоб зрозуміти схему, вам необхідно ознайомитися з умовними позначеннями, якими для стислості записують різні візерунки. У схемі можуть бути тільки значки, або під картинкою може бути дана розшифровка позначень (наприклад, вертикальна лінія позначає стовпчик без накиду при в'язанні гачком).
3
Найпоширеніші варіанти виконання петель при в'язанні гачком на схемі позначаються такими знаками: - «нулик» - виконується повітряна петля; - «плюс» позначає стовпчик без накиду; - буква «Т» говорить про те, що потрібно виконати напівстовпчик ; - вертикальна лінія - стовпчик без накиду; - вертикальна лінія, яка перекреслена по діагоналі у верхній третині, означає стовпчик з накидом (залежно від кількості перекреслюють ліній слід провязивать різну кількість накидом: два, три, чотири).
4
Любителям в'язати на спицях знадобляться такі умовні позначення: - «плюсик» вив'язується лицьова петля; - «точкою» - виворітна; - зафарбований круг позначає накид з пров'язуванням лицьовій по виворітного стороні; - незакрашенним коло - накид з виворітного петлею по виворітного стороні; - білий трикутник з прямим кутом, розгорнутий підставою вліво, значить, що вам необхідно провязать дві петлі разом лицьовою з нахилом вправо. В аналогічному закрашенном символі замість лицьової - виворітна петля; - білий трикутник, розгорнутий вправо, позначає дві петлі разом лицьовою з нахилом вліво (у випадку з чорним трикутником замість лицьової - виворітна).