Як прищепити виноград.

Вирощування винограду на своїй присадибній ділянці - досить-таки приємне заняття. Але іноді доводиться вдаватися до щеплення для того, щоб відновити кущ винограду після видалення всієї його надземної частини навесні або коли потрібно замінити один вид і сорт іншим. Найпростіший і ефективний спосіб - прищеплення здеревілим держаком на зелений пагін.
Інструкція
1
Живці винограду для щеплення потрібно заготовити ще з осені і зберігати як звичайно. Навесні їх треба дістати і розрізати на одноглазковие живці, обробити рідким парафіном і загорнути в поліетиленові пакети. Зберігати живці винограду слід в холодильнику.
2
Якщо ви вирішили замінити сорт винограду на інший, то навесні кущ необхідно зрізати і замазати місце зрізу вологою глиною, після чого потрібно засипати пухкої грунтом. Незабаром на нирках з'являться пагони, залиште 2-4 втечі, а решта виламайте.
3
До щеплення варто приступати після того, як товщина третього за рахунком міжвузля зеленого втечі досягне товщини живців, приблизно 6-8 мм. Компоненти зростуться краще, якщо серцевина втечі ще трав'яниста і соковита.
4
Попередньо витримаєте живці при кімнатній температурі 2-3 дні. Зріжте зелений пагін на 2 см вище третього міжвузля і видаліть верхню нирку і лист. Візьміть гострий ніж і розщепніть зелений втечу прямо посередині на глибину 2-3 сантиметри, вставте держак прищепи.
5
При цьому держак повинен бути з одного боку загострений. А вічко повинен розташовуватися не над площиною зрізу, а збоку.
6
Місце щеплення обмотайте тонкою поліетиленовою стрічкою. Якщо на самій верхівці черешка виступає сік, значить, щеплення виконана абсолютно правильно. Якщо ж сік утворився тільки на місці щеплення, і через два тижні вічко не пішов у ріст, доведеться заново проводити щеплення.
7
Якщо щеплення виконана у відкритому грунті, потрібно надіти зверху поліетиленові пакети і зняти їх після початку росту пагонів на привої. Періодично видаляйте на привої поросль і зростаючі пасинки. Періодично ослабляйте плівку в місці щеплення. Щеплені живці особливо потребують ретельного укритті перед зимою.
8
Якщо ви вирішили мати на одному кущі винограду кілька сортів або хочете перепрівіть кущ, необхідно виконувати щеплення біля самої основи зелених пагонів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YE1dnzgRijA