Як заправити нитку в швейну машину.

Найбільш часто використовувані швейні машини є двониткового. Строчка в них утворюється шляхом переплетення верхньої і нижньої ниток. Для того щоб строчка була якісною, а машина працювала без нарікань, нитки в неї повинні бути заправлені правильно. Примхи машинки і погана строчка найчастіше - результат помилок при заправці. Різні типи швейних машин можуть трохи відрізнятися в технології заправки, але основні назви деталей і послідовність проведення ниток в більшості моделей однакові.
Вам знадобиться
  • - нитки;
  • - керівництво по експлуатації швейної машини з позначеннями основних деталей.
Інструкція
1
Підготуйте машину до роботи. Закріпіть фрикційний гвинт для установки робочого ходу машини. Голку з допомогою махового колеса виведіть в крайнє верхнє положення. Підніміть натискну лапку важелем підйому. Встановіть котушковий стрижень.
2
Підберіть нитки потрібного кольору і номера. Пам'ятайте, що верхня нитка повинна бути на розмір більше ніж нижня. Котушку з нитками поставте на котушковий стрижень. Перевірте, чи вільно розмотується нитка. Буває, що котушка нестандартної форми гальмує вільне розмотування, і нитка може рватися.
3
Проведіть нитка від котушки до нітенаправітеля. Акуратно протягніть її між шайбами регулятора натягу. Упевніться, що шайби клацнули, а нитка пройшла між ними. Проведіть нитку через нітенаправітельную пружинку і гачок до важеля нітепрітягивателя. Протягніть в отвір нітепрітягивателя. Кінець нитки заправте в дротяний нітенаправітель (якщо він присутній) і в нітенаправітель на ігловодітеля. Вставте нитка у вушко голки.
4
Перевірте, потягнувши за нитка, що не чіпляється вона за механізми машини. Іноді нитка може перерізали металевої задирок на погано відшліфованих деталях. Чи не смикайте за заправлену нитка занадто сильно. Це може привести до поломки голки.
5
Заправте нижню нитка. Для цього висуньте всувним платівку і дістаньте шпульний ковпачок. Виймайте його з човника тримаючись за клямку. Вставте в шпульний ковпачок шпульку з нитками. Проведіть нитку через проріз і притискну пружинку на ковпачку. Перевірте, чи легко розмотується нитка зі шпульки. Залиште вільний кінець нитки довжиною 10-15 см. Одягніть шпульний ковпачок на стержень човника до упору. Ви повинні почути легке клацання. Це означатиме, що ковпачок зафіксувався. Засувка шпульного ковпачка при правильній його установці повинна бути трохи подпружинена.
6
Витягніть нижню нитка на вушко пластину. Для цього, злегка притримуючи кінець верхньої нитки, опустіть голку в вушко отвір. При підйомі голка повинна витягнути за собою петельку нижньої (човникової) нитки. Заведіть обидві нитки від себе під лапку. Після цього машина готова шити.
Зверніть увагу
Обрив верхньої нитки може бути пов'язаний з неправильною заправкою машини, погнутою голкою, поганою якістю нитки.
Корисна порада
Перевірте перед початком роботи регулятори натягу ниток.