Як паяти латунь. паяти латунь температура.

Працювати з металами доводиться не тільки робочим на виробництві, а й звичайним людям в домашніх умовах або у власних майстернях. Майстри, виготовляючи найрізноманітніші речі - від прикрас до технічних пристосувань - часто користуються пайкою, з'єднуючи дроти і металеві деталі, і нерідко вони стикаються з необхідністю паяти деталі з латуні.
Вам знадобиться
  • - газовий пальник,
  • - графітовий тигель,
  • - срібло,
  • - мідь,
  • - борна кислота,
  • - бура,
  • - підстава з азбесту.
Інструкція
1
Звична всім олов'яна пайка не підходить для латуні - вона залишає помітний слід, а також відрізняється слабкою міцністю. В пайку латуні варто використовувати інший, більш надійний спосіб. Для того щоб спаяти латунні деталі, вам буде потрібно газовий пальник, а також графітовий тигель, срібло, мідь, борна кислота, бура і підстава з азбесту.
2
Припій для латуні виготовте з однієї частини міді і двох частин срібла, перемішавши і сплавивши їх разом на газовому пальнику в графитовом тигеле. Тигель опустіть в холодну воду і вийміть розплавлений і застиглий припой. Розплющите його і наріжте або нагострити з припою стружку, використовуючи великий напилок.
3
З двадцяти грам порошку бури і двадцяти грам борної кислоти виготовте флюс, заливши суміш порошку 250 мл води.
4
Латунні деталі, які ви хочете спаяти, покладіть на азбестове підставу і змочіть флюсом з борної кислоти і бури. Потім посипте з'єднання деталей шматочками припою, які ви наточили заздалегідь, після чого починайте акуратно нагрівати з'єднання газовим пальником.
5
Поступово доведіть температуру нагрівання до семисот градусів. Слідкуйте за температурним режимом пальника - не можна перегрівати латунь , щоб не зіпсувати деталі. Якщо ви паяете великі й масивні деталі, грійте їх поступово; якщо ж деталі дрібні й тонкі, пам'ятайте, що вони нагріваються дуже швидко. Такий метод пайки більш складний, ніж звичайна пайка оловом, однак він відрізняється підвищеною міцністю і з'єднанням з латунними деталями.