Як почистити оптику.

Навіть якщо ви тільки недавно купили фотоапарат, то, швидше за все, вже стикалися з проблемою забруднення об'єктива. Наприклад, на поверхні з'явилися морські бризки, квітковий пилок чи інші плями, ідентифікувати які неможливо. Тому вкрай важливо знати, як і за допомогою чого можна правильно чистити оптику . Скориставшись наступними порадами, ви запросто очистіть об'єктив від будь-якого бруду.
Інструкція
1
На ринку ви можете знайти найрізноманітніші пристрої для чистки оптики. Однак не всі з них дійсно допоможуть вашій боротьбі з плямами. Найкраще застосовувати наступні вироби, що користуються довірою у професіоналів у всьому світі.
2
Фотогруша - це найкращий спосіб видування пилу з об'єктива. Найпопулярнішими є моделі Q-ball і Rocket-Air, вироблені компанією Giottos. Такі пристрої мають спеціальний клапан, який перешкоджає попаданню нових порошинок в процесі чистки об'єктиву. Вкрай не рекомендується використовувати звичайні медичні клізми, так як в них зазвичай присутній тальк, позбутися якого дуже складно.
3
В вашому наборі для чистки об'єктиву обов'язково повинні бути присутні кілька видів пензликів. Пам'ятайте про те, що ні в якому разі не можна використовувати одну і ту ж пензлик для протирання зовнішніх поверхонь фотоапарата і лінз. Найкраще для таких цілей підходять антистатические пензлики StaticWisk виробництва Kinetronics. Не забувайте періодично мити такі вироби, враховуючи всі рекомендації від виробника.
4
Також рекомендується мати як мінімум кілька мікрофібрових серветок: одну - для чистки оптики, другу - для зовнішніх поверхонь і третю для протирання байонета. Останні дві не надто дорогі, тому що вони дуже швидко забруднюються і набагато легше купити нову, ніж добре відіпрати стару. А для чистки об'єктиву найбільше підходять серветки марки B + W. Вони призначені для багаторазового користування, тому їх доведеться періодично прати (при цьому зверніть увагу на рекомендації).
5
Безворсовиє серветки призначені для очищення оптики з використанням спеціальних рідин. Кращим продуктом вважаються PEC * PAD від Photographic Solutions, який можна знайти в будь-якому спеціалізованому магазині.
6
Рідина для чистки необхідно купувати тільки від тих виробників, яким ви довіряєте. Наприклад, розчини серії Lens Clens №1 - для скляних поверхонь і №4 - для пластику.
7
LensPen - це пристрій, за допомогою якого можна швидко позбутися від будь-яких відбитків. Для ефективної чистки потрібно повністю слідувати інструкції, знайти яку можна на упаковці. Також бажано стежити за його станом, щоб своєчасно замінити.