Як посіяти кріп.

Щоб кріп ріс добре, для його посадки слід вибрати помірно притінок з ранковим сонцем. Як більшість трав, на відкритих ділянках кріп швидко дає цветонос, тим самим знижуючи і врожай, і якість зелені. Ще один важливий аспект агротехніки даної рослини - оптимально дренируемая і багата гумусом грунт.
Вам знадобиться
  • - Грунт;
  • - Добрива;
  • - Насіння;
  • - Вода;
  • - Лопата;
  • - Лейка.
Інструкція
1
Оберіть насіння кріп а среднепозднего і пізнього строків достигання. У даному випадку мається на увазі час, який проходить від сходів насіння до утворення квітконоса. Чим воно продолжительней - тим довше ця городня культура буде радувати вас зеленню. Утворювались квітконоси багато рекомендують виламувати. На практиці дана рекомендація нічого не дає - утворення листя все одно скорочується. Краще використовуйте квітконоси, а також визріли суцвіття для засолювання огірків, помідорів, грибів та сушіння на зиму. У складі інших ароматичних трав суцвіття кріп а додадуть приємний пряний смак страв з тушкованого м'яса і овочів.
2
Підготуйте грядку. З осені звільніть її від рослинних залишків попереднього врожаю, обробіть інтавір або іншою речовиною від шкідливих комах, перекопайте на глибину штиря лопати. Навесні внесіть органічні добрива - перепрілий гній або компостну землю з розрахунку 6-8 кг на кожен кв.м. грядки. Полийте. Прокреслите борозенки на відстані 20-30 см один від одного. Посійте в них насіння кріп а.
3
Доглядайте за посадками, що полягає в своєчасних прополка, поливах і розпушуванні міжрядь. На першій стадії кріп росте повільно, дуже часто буває, що бур'яни мокриці або багаторічників заглушають його. Тому важливо прополювати не тільки міжряддя, а й ряди посадок. Через два тижні кріп підгодуйте настоєм гумінових добрив. Як варіант - використовуйте гнойову рідину.
4
Розмішайте 10-15 кг свіжого коров'ячого гною або пташиного посліду в 30 л води. Закрийте поліетиленом, який краще прив'язати, щоб його не здуло вітром. Залиште суміш на сонці приблизно на 5-6 днів. Кожен день її необхідно розв'язувати і розмішувати. Коли на поверхні з'явиться стійка піна - добриво готове. Беріть по 1 л гноївки на кожну лійку води і подкармліайте кріп . Важливо протягом 3-4 днів після цього його не зрізати. Повторювати підживлення рекомендується кожні 2-3 тижні. Тоді врожай цієї в усіх відношеннях приємною городньої трави буде вас незмінно радувати.
Кріп - це одна з улюблених прянощів нашої кухні. Він так легкий в розведенні, що зустріти його можна практично в будь-якому куточку світу. Кріп прекрасно приживається, як на вуличній грядці, так і в кімнатному горщику із землею.
Інструкція
1
Зазвичай кріп росте, де йому тільки заманеться. Його стебла можуть досягати висоти півтора метрів, багато часу для визрівання йому не потрібно, і перший же порив вітру розсіює легкі насіння по всьому городу.
2
Але поодинокі кущі, що ростуть в тісному сусідстві з іншими рослинами, швидко йдуть в квіткові стрілки, тому якщо ви хочете кругле літо мати у своєму розпорядженні м'які та ніжні зелені пагони замість жорстких парасольок, вам доведеться виділити кропу окрему грядку.
3
Земля для висадки насіння кропу повинна бути нейтральною. Краще всього використовувати площі, вапнованих в минулому році, і вже дали один урожай якої-небудь городньої культури. Добре спушите поверхню грядки. Зробіть в землі широку борозенку сантиметрів на 5 шириною і не більше 1-2 см в глибину. Розсипте по борозенці насіння зиґзаґоподібної лінією.
4
Присипте насіння невеликим шаром грунту, добре полийте і починайте чекати. Кріп дуже швидко викине перші пагони.
5
Встановіть вздовж грядки кріплення, на які ви потім зможете натягнути світлонепроникний матеріал. При довгому світловому дні кріп піде в стрілки, тому накривайте грядку раннім вечором і відкривайте через кілька годин після сходу сонця.
6
У міру зрізання або висмикування кущиків кропу підсівати грядку свіжим насінням кожні 2-3 тижні. У цьому випадку ви забезпечите себе кропом не тільки на літо, а й на всю майбутню зиму, адже ця пряність чудово зберігає свої смакові властивості, як в сушеному, так і в мороженому або консервованому вигляді.
Корисна порада
Якщо кріп на грядці червоніє, значить, ви вибрали для нього надто лужну грунт.