Як навчити дитину поводитися з комп'ютером.

У сучасному світі діти дуже рано долучаються до комп'ютера. Нас вже не дивують однорічні малюки, які проявляють підвищений інтерес до техніки. З ранніх років діти прагнуть отримати знання, які їм знадобляться у майбутньому. Тому важливо навчити дитини поводитися з комп'ютером.
Інструкція
1
Дитині віком до трьох років можна дати пограти мишкою. Нехай малюк пробує натискати кнопочки і крутити коліщатко. Придбайте малюкові спеціальний дитячий комп'ютер. На ньому він зможе отримати навички поводження з клавіатурою.
2
Покажіть дитині як вмикається і вимикається комп'ютер. Підкресліть, що комп'ютер це робочий інструмент, який ви можете використовувати для справи.
3
Комп'ютерний стілець для дитини повинен бути з регулятором висоти. Слідкуйте за тим, щоб дистанція між очима малюка і монітором була не меншою 60 сантиметрів. Простежте за поставою. Кисті рук повинні знаходитися на рівні ліктів. Комп'ютерні уроки з дітьми молодшого дошкільного віку не повинні тривати довше 10 хвилин.
4
Діти старшого дошкільного віку вже можуть навчатися простим маніпуляціям з мишкою. Покажіть, як нею користуватися. Спостерігаючи за вашими діями, дитина швидко освоїть спосіб управління мишкою. Переміщуючи мишу, він побачить руху курсору на екрані монітора.
5
Вивчаючи клавіатуру, поясніть дитині призначення клавіш на ній. Покажіть «гарячі» клавіші, розкажіть у яких випадках ними користуватися.
6
Дайте дитині розглянути робочий стіл на моніторі. Нехай дитина спробує виділяти папки клацанням кнопки миші. Створіть разом з малюком папку. Навчіть переміщати папку, відкривати її.
7
Ознайомте дитини з графічним редактором, де він зможе помалювати, керуючи мишкою. Вивчивши букви, малюк зможе друкувати склади і слова.
8
Покажіть, як користуватися дисководом і флешкою. Привчіть дитини акуратно поводитися з дисками. Купіть навчальні ігри на дисках. Величезна кількість таких програм дозволить вам розширити кругозір малюка, розвинути його аналітичні здібності.
9
Зміст ігор має бути цікавим, простим і емоційно привабливим для дітей. Граючи на комп'ютері, дитина навчитися переключатися з однієї дії на інше, приймати самостійні рішення.
10
Не забувайте, що для кожного віку існують свої ігри. Завжди спочатку самі перегляньте нові диски. Після завершення занять з малюком покажіть, як правильно і коректно вимикати комп'ютер. Подбайте про пароль для включення комп'ютера.
11
Пам'ятайте, що час проведений дитиною за комп'ютером ніколи не замінить собою рухливі ігри. Комп'ютер повинен стати навчальним посібником і помічником для дитини в майбутньому.