Як виміряти потужність.

Вимірювання електричної потужності проводиться за допомогою включення в електричний ланцюг ваттметра. Також можливе визначення потужності непрямим шляхом, для чого проводяться виміри струму і напруги в ланцюзі.
Вам знадобиться
  • ватметр або мультиметр, викрутка, дроти, ніж
Інструкція
1
Підготовчі операціі.Обесточьте електричну ланцюг шляхом виключення вхідного автомата або вимикача. Підготуйте розрив в електричному ланцюзі. Для цього від'єднайте один з живлячих проводів від вхідного комутаційного пристрою. На його місце приєднаєте необхідний відрізок дроти, попередньо зачистивши кінці на необхідну довжину. Підготуйте два відрізки дроту необхідної довжини. Довжина всіх проводів підбирається, виходячи з розташування електроустаткування і вимірювального приладу.
2
Прямий метод вимірювання мощності.Прісоедініте ватметр до електричного ланцюга. Канал струму підключіть в заздалегідь підготовлений розрив. Канал напруги приєднаєте за допомогою додаткових проводів до вхідного коммутационному влаштуванню. Подайте напругу, шляхом включення автомата або вимикача. На індикаторі приладу визначте величину споживаної потужності.
3
Непрямий метод ізмеренія.Прісоедініте мультиметр в підготовлений розрив електричного кола. Переведіть прилад в режим вимірювання струму. Подайте напругу шляхом включення автоматичного вимикача. Вважайте показання струму з індикатора приладу і запам'ятайте або запишіть їх. Вимкніть напругу. Від'єднайте мультиметр і відновите електричну ланцюг в тому вигляді, в якому вона перебувала до початку вимірювань. Подайте напругу. Переведіть мультиметр в режим вимірювання напруги. Проведіть завмер значення живлячої напруги шляхом дотику щупами приладу до вихідних клем комутаційного пристрою. Отримане значення напруги також запам'ятайте або запишіть. Обчисліть споживану потужність , перемноживши виміряне значення струму на значення напруги. Якщо струм вимірювався в амперах, а напруга в вольтах, отримана величина буде мати розмірність - Ватт (Вт).
Зверніть увагу
Всі операції з монтажем і демонтажем обладнання слід проводити при повністю знеструмленою ланцюга.