Як замінити ламінат.

Низька якість ламінату або його непрофесійний монтаж можуть служити причиною пошкоджень цього підлогового покриття. Замінити ламінат можна і самостійно, дотримуючись основні правила укладання.
Інструкція
1
Почніть роботу з демонтажу плінтуса. Залежно від типу, плінтус може кріпитися за допомогою клею, саморізів або встановлюватися на кріпильні елементи. Слід визначити спосіб кріплення і акуратно зняти плінтус, щоб не пошкодити поверхню стін.
2
Після цього можна знімати ламінат. Технологія його укладання не вимагає застосування клею, тому зняти ламінат можна без особливих труднощів. Для цього досить потягнути крайню смугу плит ламінату вгору, що призведе до роз'єднання загального полотна підлогового покриття. За таким же принципом слід демонтувати решту покриття.
3
Звільнивши підлогу від ламінату , приберіть також і стару підкладку. Так ви зможете позбутися сміття, який неминуче з'явиться під час демонтажу покриття. Завершивши цю частину робіт, необхідно ретельно пропилососити підлогу.
4
Можна починати укладання нового ламінату , попередньо розстеливши на підлозі підкладку, що виконує звукоізолюючі функції і пом'якшувальну зіткнення ламінату з підлогою.
5
Перед монтажем плит ламінату уважно вивчіть інструкцію від виробника, яку можна знайти в кожній упаковці даного виду підлогового покриття.
6
Починайте укладати плити від кута кімнати, з'єднуючи їх між собою торцевими краями і залишаючи між ламінатом і стіною технологічний зазор в 1-2 см. Це простір біля стін дозволить уникнути деформації покриття, яке може виникати при підвищенні рівня вологості в приміщенні .
7
Завершивши укладку першого ряду плит уздовж стіни, встановіть в технологічний зазор клини, які зафіксують покриття в необхідному положенні. Після завершення робіт з укладання клини слід прибрати.
8
Заміряйте і обріжте за розміром крайні плити наступного ряду. Потім з'єднайте другий ряд плит з першим, попередньо скріпивши плити другого ряду між собою з торцевих країв. Такий спосіб укладання дає можливість виконувати монтаж без застосування фізичної сили та ударних інструментів.
9
Діючи за описаним вище принципом, виконайте укладку ламінату у всьому приміщенні. Прикріпіть до стіни плінтус, завершивши на цьому роботу по заміні підлогового покриття.
Ламінат - досить міцне і надійне підлогове покриття. При правильній експлуатації він може прослужити більше 10 років. Тому ремонт йому потрібно досить рідко. Однак, іноді може виникнути необхідність замінити одну-дві дошки.
Вам знадобиться
  • - нова дошка;
  • - дискова пила;
  • - стамеска;
  • - олівець;
  • - дерев'яний брусок;
  • - пилосос;
  • - напилок;
  • - клей
Інструкція
1
Підберіть підходящу дошку для заміни. Нова дошка повинна повністю збігатися за кольором і фактурою зі старим покриттям підлоги. Дуже добре, якщо у вас при укладанні підлоги залишилася «запасна» дошка. Якщо ні - будьте готові до того, що вам доведеться об'їздити кілька магазинів і ринків будівельних матеріалів.
2
Залиште нову дошку в приміщенні, як мінімум, на дві доби для адаптації.
3
Зробіть розмітку кордонів пошкодженої дошки. Відступите від їх кутів на 2-3 міліметра, щоб не пошкодити сусідні дошки. Проведіть з отриманих точок лінії під кутом в 45 градусів. З'єднайте вершини утворилися трикутників.
4
Зробіть пропили по нанесеним лініях за допомогою дискової пилки або болгарки. Глибина пропила повинна відповідати товщині ламінату.
5
Демонтуйте дошку за допомогою молотка, стамески та дерев'яного бруска. Для цього необхідно акуратно перерубати перемички в кожному кутку за допомогою стамески. Потім вставте інструмент в місце пропила і постукайте по ньому молотком, підклавши дерев'яний брус. Вийміть всі сегменти пошкодженої дошки.
6
Акуратно очистіть усі гребені і пази. При необхідності, видаліть залишки клею і деревних волокон за допомогою стамески. Ретельно приберіть пил за допомогою пилососа.
7
Візьміть нову дошку і зріжте нижню частину паза. Видаліть торцевої шип. Для того щоб поздовжній шип легко увійшов в паз, рекомендується трохи обробити його напилком.
8
Переконайтеся в тому, що нова дошка добре лягає на підготовлене місце. При необхідності ще раз обробіть шипи.
9
Акуратно нанесіть клей по периметру нової дошки, ретельно розподіливши його по всіх контактирующим поверхням. Укладіть дошку на місце. Встановіть вантаж і залиште його на 12-15 годин.