Як берегти зір.

Вчені стверджують, що від 70 до 90% інформації про світ людина отримує за допомогою зору. Очі - один з найбільш досконалих механізмів, створений природою і забезпечує тривимірне зображення, фокусування відстані, кількість світла і сприйняття тисяч кольорів і відтінків. Унікальне творіння природи слід берегти і захищати.
Інструкція
1
Незамінним рятівником ваших очей є міцний повноцінний сон.
2
Причиною багатьох очних хвороб можуть бути екологічні проблеми. Вихлопні гази автомобілів, пил, викиди промислових підприємств - все це осідає на слизових оболонках очей, горла, носа, пошкоджуючи їх і сприяючи проникненню інфекцій. Висновок - повертаючись в вулиці, не забувайте промити очі кип'яченою водою.
3
Хоча б два рази на місяць готуйте ванночки для очей зі свіжого слабозаваренного чаю. Якщо ви робите ремонт або генеральне прибирання в приміщенні, така процедура просто обов'язкова. Ранкове промивання очей в прохолодній воді заряджає їх енергією, непогано оздоровлює їх слизову оболонку і зміцнює повіки.
4
Регулярно робіть хоча б 5-хвилинну перерву в роботі, якщо вона пов'язана з постійною напругою очей. Під час відпочинку ви можете зайнятися гімнастикою для очей - поморгайте, робіть повільні обертання в різні боки, по черзі дивіться на близько і далеко розташовані предмети.
5
Намагайтеся якомога частіше виходити на свіже повітря і, гуляючи, розглядати далекі об'єкти.
6
Щоб не порушувати кровообіг і не допустити підвищення очного тиску, віддайте перевагу одягу з вільним коміром і шапок, які не здавлюють голову.
7
Дуже корисні для очей, втім, як і для всього організму, різноманітні фрукти та овочі, кисломолочні продукти. Особливо корисні морква, гарбуз, обліпиха, петрушка, шипшина, помідори, чорниця. Намагайтеся їсти побільше «свіжих» вітамінів, а в зимовий період, коли їх недостатньо, купуйте вітаміни в аптеках.
8
Регулярно відвідуйте офтальмолога, адже медобстеження допоможуть своєчасно виявити якісь неполадки зі зором і вжити відповідних заходів. Виконання цих, загалом-то, простих і доступних всім правил допоможе вам довго зберігати здоровий зір і бачити дивовижний світ у всіх його барвах.