Як відкрити розрахунковий рахунок.

Щоб відкрити розрахунковий рахунок, необхідно максимально скрупульозно підійти до вибору не тільки банку, але і тарифу. Найчастіше, якщо відсутня плата за абонентське обслуговування, плата за зняття готівкових коштів буде не в приклад вище. І навпаки.
Вам знадобиться
  • - друк
  • - статут
  • - рішення про призначення директора та головного бухгалтера
  • - заява на відкриття розрахункового рахунку
  • - нотаріально завірені картки з підписами
  • - інші документи на розсуд банку
Інструкція
1
Виберете банк, в якому збираєтеся відкривати розрахунковий рахунок. По можливості вибирайте структуру з ім'ям, але що має відділення в безпосередній близькості від вашого офісу. Добре, якщо банк надає можливість керувати розрахунковим рахунком за допомогою інтернету. Вибираючи тариф на обслуговування, дізнайтеся, які саме умови зняття готівки, безготівкових переказів та іншого виду обслуговування він передбачає.
2
Відвідайте відділення банку, де вирішили відкрити розрахунковий рахунок. Остаточне рішення повинна випереджати особиста бесіда. До того ж вам скажуть, які документи крім загальноприйнятих потрібні, дадуть бланк заяви на відкриття рахунку та інші бланки, передбачені банком. Пам'ятайте про те, що заповнюючи їх, необхідна присутність двох підписів - директора (генерального директора - якщо саме так прописано в Статуті компанії) і головного бухгалтера. Якщо на обох посадах зайнятий один і той же чоловік, за головного бухгалтера підписуватися найчастіше не потрібно. Передбачте наявність довіреності, якщо розрахунковий рахунок відкриває представник фірми.
3
Підготуйте оригінали та копії установчих документів. Копію Статуту необхідно прошити і завірити нотаріально. Також знадобиться свідоцтво про реєстрацію юридичної особи та виписка з Єдиного державного реєстру. Пам'ятайте, що дана виписка дійсна тільки протягом року.
4
Запевніть у нотаріуса картки із зразками підписів і відбитком печатки. У ряді випадків дане дійство скасовано. Якщо банк надає подібну послугу, можна обійтися без заверки карток. Але в такому разі і директор, і бухгалтер, відкриваючи розрахунковий рахунок, повинні бути присутніми. Не забудьте про наявність документально підтвердженого права першої (другої) підписи. Це можуть бути як рішення, прийняті на зборах засновників, так і накази, - наприклад, наказ про призначення головного бухгалтера. В обов'язковому порядку візьміть з собою на відкриття розрахункового рахунку паспорта.
Зверніть увагу
Якщо суми, які збираєтеся обналичивать, будуть значними, вам краще вибрати тариф з оплатою за абонентське обслуговування. В іншому випадку, ризикуєте більше втратити на відсотках за зняття готівки.
Корисна порада
Відкриваючи розрахунковий рахунок, визначитеся, наскільки часто і які суми будете обналичивать.