Як включити редагування реєстру.

Реєстр комп'ютера являє собою центральну базу даних, де збережені всі основні відомості про конфігурацію системи, програмних і апаратних засобів. Це дозволяє програмам і пристроям, встановленим на вашому комп'ютері, без затримки отримати доступ до своїх налаштувань. При нормальній роботі системи і коректної установці (видаленні) програм і пристроїв у користувача зазвичай не виникає необхідності в ручному редагуванні даних реєстру , т.к. це може спричинити серйозні збої в роботі системи. Проте, якщо вам потрібно переглянути або відредагувати системний реєстр, то скористайтеся однією з вбудованих утиліт ОС Windows.
Інструкція
1
Найпростіша утиліта - regedit, вона має віконний інтерфейс. Для її запуску натисніть кнопку «Пуск», виберіть опцію «Виконати». У вікні, (рис.1), в поле для введення напишіть команду regedit і натисніть кнопку ОК.
2
У розпочатому головному вікні утиліти regedit (рис.2) зліва відображено головні розділи (гілки) реєстру . Така деревоподібна структура практично ідентична для всіх ОС Windows старше 95. Існує 5 основних гілок системного реєстру , які діляться на подветви на кілька рівнів вниз.
3
Виберіть ту гілку, де міститься необхідна інформація і клацніть на значку «+» ліворуч від її назви. Послідовно виконуючи цю ж операцію з кожною гілкою нижнього рівня, ви зможете дістатися до потрібного розділу. У правій частині вікна відображається список параметрів гілки і їх значень (рис.3) .Якщо потрібно додати розділ або параметр в поточну гілку, виділіть її назва правою кнопкою миші і виберіть з контекстного меню відповідну опцію.
4
Для зміни параметра виконайте подвійне клацання мишею на його імені, після чого відкриється діалогове вікно для редагування значення обраного параметра - рис.4. Це ж вікно можна викликати, натиснувши праву кнопку миші на імені параметра і вибравши опцію «Змінити». Для видалення параметра виберіть опцію «Видалити» .Для закінчення роботи утиліти скористайтеся меню «Файл» - Вихід »або просто закрийте вікно.
Корисна порада
Щоб уникнути збоїв в роботі вашого комп'ютера, перш ніж редагувати реєстр, створіть його резервну копію, виконавши експорт. Це дозволить у разі потреби відновити всі значення системного реестра.Для швидкого пошуку гілки або параметра реєстру скористайтеся пунктом меню «Правка» - «Знайти».
Реєстр операційної системи Windows являє собою ієрархічну базу даних. Він містить практично всю інформацію про всі основні налаштуваннях системи - дані про настройках програмного і апаратного забезпечення, профілі користувачів, налаштування системної політики і т.д. Несанкціоновані зміни в реєстрі можуть привести до непередбачуваних наслідків.
Інструкція
1
Щоб обмежити можливість зміни реєстру недосвідченими користувачами і збільшити безпеку системи, можна встановити спеціальні обмеження. Зробити це можна кількома способами.
2
Буде запущена оснастка «Групова політика». В лівому ієрархічному меню розкрийте гілку «Конфігурація користувача», перейдіть в розділ «Адміністративні шаблони» і виберіть пункт «Система».
3
У правій частині вікна буде виданий список параметрів, що настроюються. Ти тут параметр «Зробити недоступними засоби редагування реєстру », виділіть його і натисніть кнопку «Відобразити вікно властивостей» на панелі інструментів. У вікні, виберіть перемикач «Включено» і натисніть кнопку OK.Еслі також включити параметр «Виконувати тільки дозволені додатки для Windows», то можна заборонити використання службових програм адміністрування.
4
Заборонити запуск стандартного редактора реєстру можна, внісши в нього спеціальні ізмененія.Откройте головне меню «Пуск», запустіть командний рядок «Виконати ...». У вікні, введіть Regedit.
5
Відкриється вікно «Редактор реєстру ». Перейдіть в розділ HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem. Якщо підрозділ System не існує, то створіть его.Создайте в цьому розділі параметр типу DWORD, задайте йому ім'я DisableRegistryTools і встановіть значення «1».
6
Якщо доступ до реєстру був заблокований за допомогою параметра DisableRegistryTools, то його редагування стандартними засобами буде неможливо і самим користувачем, що встановив це обмеження. Щоб знову відкрити доступ до стандартного редактору реєстру , в системі Windows XP необхідно запустити сторонній редактор реєстру і видалити параметр DisableRegistryTools або привласнити йому значення «0», або увійти в систему під інший обліковим записом та призвести ці зміни за допомогою стандартного редактора. В системах 9x/NT/2000 досить створити текстовий файл з розширенням «.reg», що містить текстREGEDIT4[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem]"DisableRegistryTools"=dword:0 і запустити його на виконання, погодившись на зміну реєстру .