Як перемогти хропіння.

Хропіння , на думку фахівців, шкодить не тільки тому, хто хропе, а й тим, хто змушений спати з цією людиною в одній кімнаті. Для тих, хто хропе і хоче стати переможцем у боротьбі з цією недугою, слід прислухатися до нижчевикладеним рекомендаціям.
Інструкція
1
Перед тим, як лягти спати, необхідно переконатися в чистоті носоглотки. Для того щоб очистити ніс потрібно використовувати краплі для носа, що володіють судинозвужувальну ефектом або, як альтернативу, розчин з морської солі. Цим розчином можна скористатися для полоскання горла, що дозволить зняти набряклість.
2
Віддавати перевагу невисокій і жорсткої подушці, яка сприятиме тому, що храп стане не таким гучним. Краще, звичайно, взагалі відмовитися від неї.
3
Ні в якому разі не лягати спати на спину. Народна мудрість в цьому випадку радить вшити в піжаму на рівні лопаток невеликий м'ячик (можна тенісний), т.к. це зробить скрутним сон на спині, і тому, хто хропе, доведеться спати на боку.
4
Необхідно регулярно (тричі на день) по 15 раз, виконувати наступну вправу для зміцнення м'якого неба: рот закритий, дихати можна тільки через ніс, потім потрібно напружити задню частину язика і сильно притиснути мову до горла.
5
Два рази на день: вранці, після пробудження, і ввечері, перед тим, як лягти спати, виконуйте наступну вправу по 20 разів: вимовляєте протяжно звук «і-і-і». Також любителям співати, можна порадити виспівувати російські народні пісні, в яких цей звук дуже часто зустрічається.
6
Приймати перед сном ванну з теплою водою, температура якої не перевищує 37 ° С, т.к. це сприятиме розслабленню і безтурботному сну.
7
Постаратися сісти на дієту і зайнятися спортом, якщо є зайві кілограми. Це дасть видимий результат.
8
Перестати курити, т.к. у курців, які в юності не хропів, в зрілому віці починають страждати від цієї хвороби.
9
Перестати вживати спиртне, особливо перед сном, так це сприяє посиленню хропіння.
10
Якщо дотримуватися цих нехитрих рекомендацій, то через кілька тижнів з'явиться, хоч і перший, але помітний результат, т.к. храп стане виникати на порядок рідше і в медикаментозному його лікування не буде потреби.