Як поліпшити зір при далекозорості.

далекозорість (або гиперметропией) називають відхилення зору, при якому фокус зображення розташований позаду очної сітківки. Зображення в цьому випадку виходить нечітким і розмитим. Розрізняють рефракційну (якщо кришталик і рогова оболонка погано заломлюють світло) і осьову (коли коротка Переднезадняя вісь ока) далекозорість.
Інструкція
1
Запідозрити наявність гиперметропии можна за наступними при знакам: - погіршення зору поблизу; - Підвищена стомлюваність при читанні або іншому напрузі очей - поява головних болів, печіння в очах; - Амблиопия або косоокість; - Часті запальні захворювання очей (кон'юнктивіт, ячмінь та ін.).
2
Щоб поліпшити зір при далекозорості , традиційна медицина пропонує різні методи - починаючи від корекції за допомогою лінз та окулярів і закінчуючи операціями на очі (ленсектомія - заміна кришталика , кератопластика, лазерна корекція, імплантація факічних лінз). Але часто поліпшити зір при далекозорості можна своїми силами, виконуючи наступні рекомендации.Скорректируйте харчування, виключивши солодощі, алкоголь і каву. Включіть в раціон продукти багаті калієм (банани, картопля, родзинки, бобові), вітамінами А і С (морква, чорницю, печінку, зелений горошок, агрус, капусту).
3
Щодня виконуйте нескладну гімнастику для очей. Кожна вправа необхідно повторювати по 5-10 разів: - Перша вправа: розслабтеся і повільно повертайте голову, переміщаючи при цьому погляд вліво і вправо, потім теж саме - вгору-вніз.- Друга вправа: розташуйте який- небудь предмет на відстані при мірно 25 см від очей. Кілька секунд дивимося вдалину, а потім на теж час фокусируем зір на предмете.- Третя вправа: підніміть одну руку до рівня очей на відстань 40 см і робіть пальцями за годинниковою стрілкою кругові рухи, при цьому погляд повинен стежити за пальцями, потім поміняйте руку.
4
Кілька разів на день виконуйте масаж очей. Двома пальцями (середнім і вказівним) описуйте «вісімку» - по верхньому краю ока рухайтеся над бровою, по нижньому - до носа.
5
Перед сном робіть компреси з гарячою (на 2 хвилини) і холодної (на 1 хвилину) води. Повторювати до 10 разів.
6
З'їдайте в день по 5 волоських горіхів.
7
Закопуйте в очі сік алое.
Приємно дивитися на світ своїми очима, спостерігати за зірками в нічному небі або з обриву дивитися вниз на хвилі моря. Люди часто не замислюються, що втративши зір, вони втратять яскравість навколишнього світу. І продовжують годинами сидіти біля комп'ютера, телевізора, читати в транспорті. Якщо раптом ви помічаєте, що вже не так добре бачите, як раніше, починайте терміново лікування.
Інструкція
1
У разі погіршення зору люди часто займаються самолікуванням. Цього не можна робити ні в якому разі. Необхідно обов'язково звернутися до лікаря. Він вас огляне і пропише необхідне лікування.
2
Намагайтеся не використовувати краплі для очей. Інакше ваші очі можуть звикнуть до них, і згодом ви вже не зможете обходитися без крапель. Краще бачити вам допоможуть окуляри або лінзи.
3
Уникайте довгого перегляду телевізора або сидіння за комп'ютером більше 2 години добу. Якщо ваша робота пов'язана з комп'ютером, обов'язково робіть перепочинок 40 хвилин кожні пару годин. Під час відпочинку пройдіться по коридору або вийдіть на вулицю. Подібну перепочинок також робіть, якщо у вас почали сльозитися очі.
4
Зверніть увагу на своє харчування. Щоб поліпшити зір, обов'язково включите в свій раціон такі продукти, як чорниця і морква. Овоч намагайтеся їсти з будь-яким рослинним маслом, так як необхідний для зору кератин засвоюється тільки з жирами. Зробити зір гостріше також допомагають напої з цикорію, кропиви, петрушки. Додавайте в готові страви якнайбільше свіжої зелені.
5
Виконуйте щодня вправи для очей. Для цього сядьте прямо, спину тримайте рівно, тіло розслабте. Рухи очима здійснюйте спокійно, без особливих зусиль. Для виконання першої вправи підборіддя трохи підніміть. Дивіться максимально вгору протягом 5 секунд. Далі подивіться вперед, вниз, потім знову вперед, вліво, далі вправо і вгору. Виконайте дану вправу не менше 8 разів.
6
Голову тримайте прямо. Намагайтеся під час виконання вправи не ворушити їй. Обертайте тільки очима за годинниковою стрілкою, потім проти. Цю вправу потрібно повторити 8 - 10 разів. Виконувати обертання можна як з відкритими, так і з закритими очима.
7
Трохи змініть принцип виконання попередньої вправи. «Малюйте» очима знак нескінченності спочатку в одну сторону вісім разів, потім в іншу. Далі виводите цифру вісім також поперемінно в обох напрямках.
8
Потріть долоні, щоб вони стали гарячими. Покладіть їх на очі таким чином, щоб крізь долоні не проникало світло. Тримайте такий стан протягом 25 - 30 секунд. Ви помітите, що очі починають розслаблятися в темряві і напруга з них іде. Повторіть такі дії ще 3 рази. Виконувати дану вправу можете періодично протягом дня, щоб просто дати очам відпочити.