Як позбутися від іржі на одязі.

Щотижнева прання - турбота будь-якої жінки. Ця турбота трудомістка, враховуючи сучасні пральні машини. Однак вона може виявитися досить неприємною процедурою, коли на свежевистіранного одязі виявляються плями. Широкий асортимент чистячих засобів і порошків обіцяє вивести всі забруднення без праці, але реклама - є реклама, а пляма плямі ворожнечу. Звичайно, пролита на блузку чай або сік томата не доставить вам багато клопоту, а що робити з плямою від іржі? Привести одяг в порядок допоможуть ці поради.
Вам знадобиться
  • - виведення плям, чистячі засоби;
  • - папір, крейда, праска;
  • - щітки, губки;
  • - лимонна кислота, сік, свіжий лимон ;
  • - гліцерин;
  • - зубна паста;
  • - кухонна сіль, харчова сода.
Інструкція
1
Одним з найпопулярніших методів видалення складних забруднень є використання готових плямовивідників, наприклад, спрея - «Антіпятін», «Ваніша», «Ас». Такі засоби зручні і легкі в застосуванні. Не варто забувати, що перед нанесенням плямовивідника, необхідно перевірити його вплив на тканину на непомітній ділянці.
2
Інший спосіб. Візьміть лимонний сік і змочіть їм забруднену ділянку тканини. Зверху покладіть листочок паперу, промокашки і водите гарячою праскою до тих пір, поки пляма не зійде. Можна використовувати пластик лимона, загорнутий в бинт, замість лимонного соку. Потім прополощіть одяг у холодній воді.
3
Для виведення плям з білого одягу використовуйте чистячі засоби для ванної кімнати, такі як «Доместос» і «Комет». Розпорошите засіб на пляму або нанесіть за допомогою вологої губки, злегка потріть, а потім рясно промийте водою. Після цього речі потрібно випрати в звичайному режимі прання.
4
У разі якщо забруднення від іржі свіже і невелике за площею, візьміть стару зубну щітку і пасту. Нанесіть пасту на ділянку тканини і втирайте щіткою, після виперіть річ, плями повинні зникнути.
5
Якщо вдома є рідкий антинакипін (рідина синього або блакитного кольору), то він теж вам знадобиться. Змочіть цим засобом ганчірочку і просто потріть пляму. Але! Даний спосіб не підходить для всіх тканин, не забувайте спочатку пробувати. У більшості випадків даний засіб легко справляється з іржею на джинсового одязі .
6
З кольорових тканин видаляйте іржаві плями з допомогою суміші, приготовленої з гліцерину, тертого білого крейди і води (у рівних частинах): нанесіть її на пляму, через 5-10 годин виріб виперіть і прополощіть.
7
Можна приготувати розчин з декількох кристаликів щавлевої кислоти в столовій ложці з гарячою водою або суміш з лимонного соку і кухонної солі в рівних частках. Будь-який з цих складів нанесіть на забруднену ділянку тканини і залиште на кілька годин, в наслідок промийте теплою водою. Не забудьте додати у воду для полоскання питну соду (для нейтралізації кислот).
Зверніть увагу
Не забувайте вдягати рукавички перед виведенням плям, щоб не пошкодити шкіру власних рук різними миючими засобами.
Корисна порада
Не впадайте у відчай і боріться з іржею всіма доступними способами.