Як визначити алмаз.

Стовідсоткову точну інформацію стосовно достовірності каменя вам може надати виключно фахівець, що знає толк у своїй справі. Але все ж трапляються ситуації, коли справжність в ювелірному магазині вам терміново потрібно визначити самостійно. Без відповідного обладнання впоратися з цим навряд чи вдасться, однак існують деякі тести, які допоможуть ввам принаймні, виділити дуже явні підробки. Такі тести грунтуються на тому, що справжні алмази можуть, як проводити тепло, так і «ламати» світло.
Інструкція
1
Якщо ви намагаєтеся «перевірити» камінь без оправи, то спробуйте просто покласти його на будь надрукований текст. Якщо це дійсно алмаз, то букви крізь камінь ви не побачите. Алмаз занадто сильно ламає світло, так що в якості збільшувального скла не годиться. Зате крізь інші, менш дорогі камені, символи будуть відмінно проглядаються.
2
Якщо просвітити камінь джерелом світла, схожим на світлодіод, то в простих каменях ви побачите точку світла на іншій стороні каменю. Якщо це справжній алмаз, то навколо обода каменю відбиватиметься тільки світле гало.
3
Спробуйте подихати на камінь і відразу ж подивіться, затуманюється Чи камінь. Всі камені на мить затуманяться, а от справжній алмаз завжди залишатиметься чистим. Врахуйте, що камінь, який називається муссаніт, такий тест також чудово витримує, тому для виключення помилки найкраще відправитися до хорошого ювеліра.
4
Розглянути камінь також необхідно надзвичайно уважно. В справжніх алмазах можуть проглядатися маленькі частинки інших мінералів, які вдавилися в камінь в процесі його формування. Однак ніяких бульбашок в сьогоденні камені бути не може.
5
Подивіться на грані каменя - якщо вони закруглені або зношені, то це скло. Якщо камінь дуже чистий, без вкраплень, то це також не алмаз, а, швидше за все, простий кварц.
6
Важливо усвідомити і той факт, що справжній алмаз не може коштувати дешево і ні в якому разі не піддаватися спокусі придбати «справжній» алмаз за смішні гроші. Як правило, алмаз в ювелірному виробі вставляється так, щоб його задня частина була відкритою і доступною до огляду.
7
Не перевіряйте алмаз царапаньем по склу: так, цей камінь твердий, але пошкодити його таким способом цілком можна. А от штучні камені, які зараз цілком успішно «вирощують» на виробництві, відрізнити буде нелегко навіть фахівцеві.