Як провести перші збори.

Проведення батьківських зборів є необхідною організаційним моментом у житті кожної групи дитячого саду. Воно дозволяє вирішити важливі поточні проблеми з питань організації життєдіяльності дошкільнят. Педагог повинен ретельно продумати весь хід зборів.
Інструкція
1
Для успішного проведення батьківських зборів необхідно продумати детальний план заходу. Оптимальним буде варіант, розрахований на 40-45 хвилин. Більше цього часу витрачати на проведення зборів не варто. Увагу слухачів розсіюється, продуктивність заходи різко падає.
2
Дуже важливим моментом в проведенні зборів є знайомство батьків один з одним і з педагогами. Цьому сприятимуть різноманітні ігри на спілкування (наприклад, ігри з м'ячем). Встановлення тісного контакту дозволить знизити можливість появи непорозуміння між батьками і педагогами.
3
На перших зборах потрібно запланувати виступи всіх фахівців, які працюватимуть з дітьми даної групи. Протягом декількох хвилин вони повинні розповісти, за якою програмою вони планують проводити роботу. Також вони можуть озвучити, що необхідно для проведення повноцінних занять з дітьми (допомоги, образотворчі засоби та ін.).
4
На перше збори необхідно запросити медичних працівників. Вони перерахують всі вимоги до відвідування дітьми дошкільного закладу. Крім цього, фельдшер або медсестра повинні попередити про можливі складнощі протягом адаптації дітей до умов дитячого садка. Особливий акцент вони повинні зробити на підготовку самих батьків до відвідування дітьми дошкільного закладу. Позитивний настрой тата й мами до садка, педагогам, іншим дітям - основа психологічної впевненості малюка.
5
На перших батьківських зборах заплануйте вибори членів в батьківський комітет і піклувальна рада. Вони допомагатимуть педагогам в організації різних заходів з дітьми, а також вирішенні поточних проблем. Крім того, піклувальна рада є органом самоврядування в дитячому садку і вибори представника від групи стане важливим моментом у проведенні зборів.
Результати освітнього та виховного процесів в дошкільному закладі залежать від багатьох умов. Одне з них - це хороші відносини вихователя і батьківського колективу. Досягти взаєморозуміння, добрих і щирих відносин можна завдяки батьківським зборам.
Інструкція
1
Батьківські збори необхідно проводити регулярно, не менше одного разу на два-три місяці. З їх темами потрібно познайомити батьків заздалегідь. Це можна зробити на першій зустрічі, у вересні, або вивісити оголошення на інформаційному стенді.
2
Влаштуйте виставку дитячих робіт: малюнків, аплікацій, виробів з природних матеріалів. Не забудьте підписати назву роботи та ім'я автора. Батькам буде приємно побачити, яких успіхів домігся їх дитина.
3
Ви можете провести збори у вигляді лекції, бесіди з фахівцями, анкетування. Якщо хочеться чогось незвичайного, творчого, організуйте КВН для батьків або відкритий захід. Все залежить від того, яких цілей ви прагнете досягти.
4
Заздалегідь заплануйте питання, які необхідно вирішити з батьками. Ви можете обговорити майбутні заходи (екскурсії, виставки, театральні постановки) або вирішити фінансові питання. Складіть докладний план, в якому вкажіть, хто і в якій послідовності буде виступати, прорахуйте час на кожен виступ.
5
На перших зборах виберіть членів батьківського комітету на цей рік. За підсумками минулого року з виступом про витрачені кошти повинен виступити голова батьківського комітету.
6
Познайомте батьків з новими методами у вихованні та освіті дошкільнят. Розкажіть про те, як ви використовуєте їх у своїй роботі з дітьми, і про те, наскільки успішно це у вас виходить.
7
Якщо збори проводяться в підготовчій групі, роздайте батькам зошити з роботами їхніх дітей. Розкажіть про те, як потрібно займатися з хлопцями будинку, на що особливо варто звернути увагу. Познайомте їх також з тим, що діти повинні знати і вміти перед надходженням в перший клас.
8
Розкажіть батькам, наскільки дружні діти, чи немає конфліктів між ними. Зверніть їхню увагу на те, як вони можуть допомогти вам у розвитку взаємовиручки, відповідальності, витримки у хлопців.
9
Запросіть для виступу фахівців: психолога, логопеда, медичного працівника чи соціального педагога. Попередньо вам потрібно провести анкетування, щоб з'ясувати, чия консультація потрібна батькам.
10
Чи не висловлюйте невдоволення щодо поведінки або навчання будь-якого дитини в присутності інших батьків. Всі індивідуальні бесіди проводите в кінці зборів.
11
Будьте тактовні і уважні, і ви досягнете такого ж доброзичливого ставлення до себе.