Як виростити крокус.

Якщо ви коли-небудь гуляли по лісі на самому початку весни, то, швидше за все, бачили цей яскравий фіолетовий або бузковий квітка з ніжними, ніби оксамитовими, пелюстками. Крокус , як і багато первоцвіти, можна виростити самому. І зробити це не так складно, як здається.
Інструкція
1
Ця квітка є серед всіх цибулинних самим зимостійким. Уявіть тільки, як у вас на ділянці зацвіте раптом це диво - серед сірої землі або снігу і молодої пробиватися травички. Однак для того, щоб виростити крокус, варто набратися терпіння - процес це тривалий.
2
Як ви вже зрозуміли, крокуси вирощують з цибулин. Перш за все, варто грамотно підібрати потрібний сорт - краще, якщо це будуть крупноцветковие сорту. Якщо ви вирішили посадити у себе кілька різновидів, висаджуйте їх окремо - зазвичай вони виростають різної висоти, і упереміш будуть виглядати не дуже красиво. Якщо ви хочете, щоб вони зацвіли у вас одночасно, то вибирайте цибулини приблизно одного розміру.
3
Щоб виростити крокус, треба знати технологію вирощування. Перш, ніж посадити обрані цибулини, їх необхідно підсушити - потримайте їх при кімнатній температурі близько 3-4 днів. Потім, уже підсушеними, цибулини прибирають в темне прохолодне місце і зберігають при температурі від 3 до 9 градусів - в холодильнику або підвалі.
4
весеннецветущих крокуси висаджуються у вересні-початку жовтня, тому в холодильник їх прибрати краще в серпні. Під час періоду охолодження ви побачите, що цибулини пустили невеликі паростки - це означає, що вони готові до посадки.
5
Вибираючи місце для висадки, пам'ятайте, що крокуси люблять прогріваються і освітлені сонцем місця, але непогано цвітуть і в затіненому місці. Не забувайте дотримуватися відстані між цибулинами в 5-10 сантиметрів. Глибина висадки при цьому варіюється залежно від величини клубнелуковиц - великі до 10 сантиметрів, маленькі і дітки - до 3 сантиметрів. Поливати квіти потрібно не дуже часто - при підсиханні верхнього шару.
6
Посадіть крокуси один раз - і вони ще кілька років будуть радувати вас, не вимагаючи пересадки. Однак якщо ви хочете, щоб квіти краще розмножувалися, варто все ж пересаджувати їх щороку. До речі, точно також крокус можна виростити і вдома в горщику - тоді вже серед зими ви зможете милуватися цими красивими квітами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MEx8E9oFXE0