Як вивчити клавіатуру.

Все, кому хоча б раз доводилося набирати текст на комп'ютері, пам'ятають це гнітюче відчуття болісно повільного пошуку кожної клавіші одним - двома пальцями. Уміння швидко друкувати сьогодні життєво необхідно багатьом людям, оскільки комп'ютери стали невід'ємною частиною нашого життя і мало яка робота може обходитися без них. Однак далеко не всі володіють десятипальцьовим методом сліпого друку. Хтось не хоче витрачати час і сили на навчання, комусь це здається надмірно складним, тоді як навчитися друкувати наосліп і з легкістю набирати будь-які тексти, можна буквально за місяць.
Інструкція
1
Навчитися десятипальцевому методу друку можна різними способами. Можна записатися на онлайнові або офлайнові курси, можна знайти старі підручники звичайної машинопису, випущені ще в радянські часи, і освоювати це мистецтво самостійно, а можна поступити примітивним «дідівським» способом, заклеїти клавіатуру пластиром або накрити коробкою з прорізами для рук і механічно освоювати сліпу друк методом тику.
2
Але який би спосіб навчання не був вибраний, потрібно заздалегідь налаштуватися на наполеглива праця протягом як мінімум місяця. Неможливо вивчити клавіатуру і напрацювати швидкість друку без наполегливих тренувань. Проте гарна новина тут полягає в тому, що на заняття не доведеться витрачати цілі години. Цілком достатньо півгодини, але кожен день, щоб домогтися гарних результатів.
3
Незалежно від обраного методу секрет успішного навчання складається з двох компонентів: освоєння правильної розстановки пальців і виконання необхідної кількості тренувальних вправ. Десятипальцевому друк неможливо освоїти без доброго знання клавіатури та правил постановки пальців.
4
Вивчати клавіатуру , тобто розташування клавіш на ній, можна різними способами. Ймовірно, найбільш зручним і приємним буде використання онлайнових курсів. Приміром, авторського курсу «Соло на клавіатурі» С.Шахіджаняна, який можна завантажити безкоштовно з сайту автора (http://ergosolo.ru/).
5
Спочатку при освоєнні постановки пальців буде дуже хотітися відступити від запропонованої схеми і ставити пальці як зручно. Це бажання необхідно жорстко контролювати і придушувати, оскільки в методі десятипальцевой сліпий друку для кожного пальця виділяється певна кількість букв, які натискаються оптимальними, строго певними рухами. При уважному ставленні до занять зазвичай вистачає двох тижнів для того, щоб руки запам'ятали розстановку пальців і послідовність рухів, потім справа починає рухатися набагато легше.
6
При перших спробах сліпий друку швидкість набору тексту помітно знизиться. Цього не треба боятися і прагнути негайно надолужити згаяне. Важливо послідовно виконувати запропоновані вправи, особливу увагу звертаючи на правильність їх виконання, а не на швидкість. В результаті напрацюється навик сліпий друку, без зорової опори на клавіатуру , а швидкість буде поступово збільшуватися в процесі роботи.
Корисна порада
Одним з найбільш зручних і доступних тренажерів клавіатури є програма Stamina, яку можна вільно скачати на сайті розробника і встановити на свій комп'ютер.