Як виростити розсаду петунії.

Щоб отримати ошатні вазони, які радують своїм невпинним цвітінням все літо, багато зупиняють свій вибір на петунії. Виростити розсаду петуньи можна і в домашніх умовах, вибравши необхідні сорти по колірній гамі і по формі квітки.
Вам знадобиться
  • - грунт для посадки;
  • - насіння петунії;
  • - марганцівка;
  • - позакореневе мінеральні добрива.
Інструкція
1
Якщо в приміщенні недостатньо світла, то запасіться насінням петунії в кілька більшій кількості. Приготуйте грунт для посадки насіння з 2 частин перегною, 2 частин торфу і 1 частини піску. Можна взяти суглинних грунт. У грунт з підвищеною кислотністю додайте вапно.
2
Грунт просійте через велике сито, потім ще раз через більш дрібне. В підготовлену ємність на дно викладіть крупний відсів ґрунту, потім додавайте більш дрібний і зверху засипте найдрібнішу частину ґрунту.
3
Визначте необхідні терміни початку цвітіння петунії. Цвітіння починається через 70-75 днів після посіву насіння. Якщо ви зможете забезпечити сходам підсвічування, то засіяти насіння можна в лютому.
4
Зволоживши підготовлений грунт, розподіліть на її поверхні насіння і водою з пульверизатора обприскати їх. Насіння петунії дуже дрібні, тому покрийте їх шаром землі не більше 1-2 мм. Можна землею не покривати зовсім.
5
Накрийте ємність склом (можна папером) до появи першого аркуша сходів. Підтримуйте температуру в приміщенні 20-23? С.
6
Перший тиждень обприскуйте посів щоденно 1-2 рази, додаючи до світло-рожевого кольору води перманганату калію. Потім полив потрібно виробляти по необхідності.
7
Проведіть підгодівлю розсади, обприскуючи їх водорозчинними позакореневими мінеральними добривами. Виростити розсаду петуньи можна застосовуючи стимулятори росту «Цікрон» або «Епін-Екстра», але обприскувати ними можна не більше 2-3 разів.
8
У разі захворювання сіянців присипте їх сухим дрібним піском або золою і по можливості розсадите. Можна обприскати розсаду розчинами «Ридоміла МЦ», «Ридоміла Голд МЦ», «Профіта» (на літр води - 2-2,5 г).
9
При появі другого аркуша розсадите кожен сіянець в окремі торф'яні горщики, і в квітні можна переносити розсаду в парники. Сходи легко переносять весняні заморозки.
10
У другій половині травня (у середній смузі Росії) висаджуйте вирощену розсаду в грунт.
Зверніть увагу
Технологія вирощування петунії насінням. Як правильно виростити розсаду петунії з насіння і коли слід її висаджувати. Секрети рясного цвітіння петуній. Практика вирощування петуній вивела таку формулу: велика ємність, регулярні підгодівлі, достатній полив, видалення відцвілих квіток. Якщо ви хочете щоб петунія кущах і не тяглася одним стеблом вгору, необхідно її прищипнуть над третім листом.
Корисна порада
Як виростити розсаду петунії правильно? Після того, як ви вибрали один або кілька сортів петунії, можна приступити до вирощування розсади. Робити це потрібно за 12-13 тижнів до запланованої висадки. За цей час розсада петунії встигне зміцніти, її коренева система стане досить сильною і рослина почне цвісти.