Як зшити ганчіркову ляльку.

Дуже добра і корисна іграшка - традиційна народна ганчіркова лялька. В давнину ці ляльки служили не тільки предметом для ігор, але і оберегами від різних напастей. Вважають, що це одна з найпростіших іграшок. Однак ганчіркова лялька може бути і справжнім шедевром.
Вам знадобиться
  • - бязь або габардин для тіла;
  • - ситець різних кольорів для одягу;
  • - холлофайбер;
  • - мереживо;
  • - тасьма;
  • - фетр для туфельок;
  • - акрилова пряжа для волосся;
  • - шпильки декоративні для зачіски.
Інструкція
1
Спочатку зробіть викрійку вашої майбутньої ляльки. Голова і тіло можуть бути одним полотном. Руки і ноги викроїте окремо. Зшийте тіло, ноги і руки на швейній машині, деталі виверніть на лицьову сторону і набийте їх холлофайбером або синтепоном. Тонкі деталі вивертати досить важко, тому зробіть це за допомогою олівця. Відкриту частину тулуба зашейте потайними стібками. Пришийте до нього ноги і руки. Щоб ляльку можна було посадити, прошийте ноги в місці, де ви припускаєте будуть коліна. Наповнювач в цьому місці злегка розтягніть.
2
Тепер можна зробити лялечці обличчя. Оченята лялечці намалюйте або вишийте французькими вузликами. Вколіть голку з боку волосся і введіть її на місце розмітки очі. Зробіть два витки ниткою навколо голки і, притримуючи нитку, введіть голку поряд, залишаючи одну або дві нитки на тканині від початку. Потім обережно проведіть виток вниз до тканини. Далі виведіть голку на місце, де буде інший очей, при цьому притримуйте виток рукою. Одне око готовий. Друге око зробіть аналогічно. Нитку виведіть туди, де будуть волосся ляльки, і зав'яжіть вузлик. Очі готові.
3
Зачіска для ляльки дуже важлива! Щоб її власниця могла причесати ляльку , заплести косички і зробити хвостики. Намалюйте на обличчі й потилиці кордон чубчика і бічних пасом, їх можна буде вишити гладдю, зробіть з пряжі (найкраще акрилової) косички і пришити з двох сторін голови. Кінчик кожної коси закріпіть.
4
Є ще один спосіб зробити пишну зачіску своїй красуні. Для цього також скористайтеся акриловими нитками. Спершу визначте довжину майбутніх волосся. Виміряйте лінійкою або сантиметровою стрічкою довжину від середини голови до тієї, яку хочете зробити. Цю довжину слід збільшити вдвічі, зробіть моток на шаблоні з картону. Товщина мотка повинна бути такою, щоб можна було покрити голову одним шаром ниток. Більше робити не варто, інакше волосся занадто густими. Розподіліть пряжу рівно по голові. Далі нитками в тон кольору волосся прошийте рівно посередині голови швом вперед голку, захоплюючи по три нитки. Волоски намагайтеся пришивати щільніше один до одного. Кінчики ниток натягніть і відріжте. Одержаний шов, обмотайте ниткою два рази. Далі пропустіть її під волоссям з боку особи, а на потилиці зав'яжіть вузлик. Залишилося розправити волосся і укласти їх в зачіску.
5
Нарумяньте щічки рожевим олівцем, вишийте рот.
6
Залишилося нарядити ляльку . Для неї можна зшити цілий гардероб: сукня, спідницю, блузу, штанці. Все, що вашій душі завгодно. Додайте прикраси, і можна приступати до гри або прикрасити лялькою інтер'єр вашої квартири.