Як розводити перепілок. Як розвести перепелів відео.

Ще з давніх пір на Русі наші предки любили м'ясо перепелів і готували з нього чудові страви. Перепілок ловили під час полювання, на сьогоднішній же день розведення перепілок - справа досить-таки вигідна. П'ять самок дають яєць за масою рівно стільки ж, скільки дає одна курка. Варто врахувати, що перепілки ростуть в три рази швидше курки, а корма витрачається набагато менше. Містити перепілок досить просто, варто лише враховувати деякі правила.
Вам знадобиться
  • - Перепелки,
  • - інкубатор,
  • - корм,
  • - клітини,
  • - приміщення.
Інструкція
1
Для утримання і розведення перепілок необхідно приміщення, в якому температура повинна підтримуватися протягом усього року порядку 17-22 градусів і відносній вологістю 60-70%. Якщо кількість птахів до 20 штук, місцем їхнього змісту може бути будь-який куточок приватного будинку або квартири, де можна розмістити клітку, розміром 40х60 сантиметрів. Якщо кількість перепілок від 500 до 1000, знадобиться приміщення, розміром 15 квадратних метрів, де необхідно буде встановити до 10 клітинних батарей. Крім того, знадобиться приміщення для зберігання корму, розміщення інкубатора і утримання молодняку.
2
Для того щоб отримувати стабільно перепелині яйця, потрібно вибрати породу перепілок з підвищеною яйценоскостью. Для цих цілей підійдуть блакитна мармурова порода, смокінгову яєчна, маньчжурська золотиста і біла англійська. Якщо основною метою є отримання м'яса перепелиць, значить потрібно вибирати м'ясні породи, наприклад фараон.
3
Клітини, в яких міститимуться перепелиці, можна зробити своїми руками. Для цього знадобиться фанера, оцинкована сітка, оцинкований металевий лист і арматура. Варто врахувати, що в одній батареї розміщується близько 100 перепілок. Пол клітини потрібно вистилати підстилкою з сіна або тирси.
4
Розведення та утримання перепілок вимагає щоденного догляду. Це прибирання посліду, годування, збір яєць і огляд перепілок. Важливо підтримувати оптимальну температуру і вологість, готувати корми і розсаджувати птицю по мірі зростання молодняка. Ну і, звичайно ж, якщо птах вирощується на м'ясо, потрібно проводити забій і оброблення перепілок, на все це потрібно чимало часу.
5
Так як перепела практично не пристосовані до висиджування яєць, вам знадобиться інкубатор. Якщо у вас немає можливості придбати такий апарат, можна набувати молодих перепелів у виробників. В цьому випадку, догляд за перепелками набагато спроститься.
6
Перепели, так само як і кури, люблять купатися в сухому піску. Це потрібно враховувати при їх утриманні, ставте періодично невелику ванночку з сухим піском, товщина якого повинна бути 5-7 сантиметрів.
7
Годувати перепілок потрібно два рази на день яєчним кормом, подрібненим зерном або зеленню. Не забудьте встановити поїлку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZN7PDwenh74
Повсюдно вирощувати перепелів в нашій країні стали порівняно недавно. Проте сьогодні популярність цієї домашньої птиці стала вище, ніж звичних всім курей і качок. Багато птахівники займаються самостійним розведенням перепелів не тільки в приватних будинках і котеджах, але навіть в міських квартирах. Ці маленькі симпатичні птахи займають зовсім небагато місця в приміщенні, не вимагають особливо складного догляду, а прибуток від їх розведення набагато перевершує витрати на утримання завдяки найвищим дієтичним властивостям перепелиних яєць і м'яса.
Вам знадобиться
  • пташині клітки, сіно або тирсу для підстилки, автопоільнік, спеціалізований корм для домашніх птахів, інкубатор
Інструкція
1
Організувати самостійне розведення перепелів порівняно не складно, головне створити їм необхідні умови для росту і розмноження. Для стабільного отримання яєць краще вибрати породи з підвищеною яйценоскостью. Найкраще підійдуть смокінгову яєчна порода, блакитна мармурова, біла англійська, маньчжурська золотиста. Якщо ж основною метою розведення є отримання перепелиного м'яса, то переважніше будуть м'ясні породи, наприклад, фараон.
2
Утримувати птахів найкраще в спеціальних клітках, які можна встановити як в типовій міській квартирі, так і в приватному будинку. При цьому важливо, щоб у приміщенні підтримувалася стабільна температура повітря не менше 13-16 градусів і були відсутні протяги. При різкому зниженні температури перепела припиняють нестися і можуть захворіти від переохолодження.
3
Пол клітин повинен бути вистелений підстилкою з тирси або сіна. Це важливий момент, оскільки, копаючись в пухкої підстилці в пошуках корму, птахи рухаються, розминаються і це сприятливо впливає на їх здоров'я і несучість.
4
В теплу пору року перепелів можна пересаджувати у відкриті вольєри на вулиці. Однак у цьому випадку доведеться уважно стежити за погодними умовами і відсутністю контактів домашніх перепелів з дикими птахами, які можуть стати рознощиками хвороб.
5
Головна особливість і складність розведення перепелів полягає в тому, що вони дуже чуйно реагують на якість води і корму. Тому вода в поїлках повинна постійно оновлюватися, щоб уникнути процесів застою та забруднення. Краще всього використовувати автоматичні поїлки, що забезпечують постійну циркуляцію води. Важливо пам'ятати, що з поїлок п'ють не тільки дорослі особини, а й пташенята. Тому рівень води в поїлки необхідно відрегулювати до безпечної висоти. Корм необхідно купувати тільки високоякісний і додатково підсипати в нього корисні речовини і мінеральні добавки: рибну муку, крейду, розмелені раковини.
6
Збирання клітин і вольєр треба проводити регулярно, видаляючи з клітин послід і забруднився підстилку. Крім того, в кожній клітині повинні знаходитися ємності з піском, який теж періодично потрібно міняти. Перепела позбуваються від зовнішніх паразитів, приймаючи пісочні ванни, тому пісок завжди повинен залишатися чистим і дрібним.
7
Для виведення молодняка знадобиться спеціальний інкубатор, оскільки самі перепела мало пристосовані до висиджування яєць. Але якщо немає можливості придбати цей апарат або не хочеться цим займатися, можна просто щоразу купувати молодих птахів у виробників. В цьому випадку ніякого спеціального обладнання не знадобиться і догляд за птахами ще більш спроститься.