Як очистити жорсткий диск від сміття.

Наявність величезної кількості непотрібних файлів на жорсткому диску - це основна причина уповільнення швидкості роботи операційної системи. Щоб підвищити продуктивність комп'ютера, що не завдавши шкоди системних файлів, необхідно вміти правильно позбавлятися від всілякого сміття на жорсткому диску .
Вам знадобиться
  • доступ в інтернет
Інструкція
1
Для початку необхідно позбутися непотрібних системних файлів та іншої зайвої інформації. Зробити це можна, використовуючи засоби операційної системи Windows. Відразу варто відзначити, що перед очищенням жорсткого диска варто створити контрольну точку відновлення системи.
2
Відкрийте пункт «Мій комп'ютер». Клікніть правою кнопкою по розділу жорсткого диска, на якому встановлена операційна система, і відкрийте його властивості. Натисніть кнопку «Очищення диска» і дочекайтеся завершення сканування.
3
Уважно вивчіть файли, які підлягають видаленню. Натисніть кнопку «Ок», а потім - «Видалити файли».
4
Тепер, саме час зайнятися системним реєстром. Скачайте програму CCleaner з офіційного сайту http://www.myccleaner.com. Встановіть її і запустіть. Натисніть кнопку «Пошук проблем» для запуску процесу сканування.
5
Дочекайтеся завершення операції пошуку зайвих записів реєстру. Натисніть кнопку «Виправити».
6
Для комплексного аналізу стану жорсткого диска і всієї операційної системи рекомендують використовувати спеціальні утиліти. Скачайте програму Advanced System Care з сайту http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html.
7
Встановіть цю програму собі на комп'ютер і запустіть її. Перейдіть до меню «Очищення Windows». Активуйте всі чотири пункти в правій колонці і натисніть кнопку «Сканувати». Після завершення цього процесу клікніть по кнопці «Виправити».
8
Перейдіть до меню «Діагностика системи». Повторіть алгоритм дій, описаний в попередньому кроці.
9
Відкрийте меню «Програми». У вкладці «Прискорення» виберіть пункт «Прибиральник» і запустіть його. Вкажіть розділи жорсткого диска, які потрібно просканувати і натисніть кнопку «Далі». Дочекайтесь появи списку файлів, які будуть видалені, і натисніть кнопку «Далі».
Для прискорення роботи операційної системи і вивільнення вільного простору на вінчестері необхідно виконати процедуру очищення диска . Це дозволяє швидко позбутися від зайвих даних і тимчасових файлів, що зберігаються на системному розділі диска .
Вам знадобиться
  • - Установчий диск Windows;
  • - другий комп'ютер.
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер або ноутбук і дочекайтеся завершення завантаження операційної системи. Натисніть на клавіатурі одночасно клавіші «Пуск» (Win) і E. Знайдіть іконку розділу вінчестера, на якому встановлена операційна система. Клацніть по ній правою кнопкою миші і перейдіть до властивостей цього розділу.
2
Відкрийте меню «Загальні» і натисніть кнопку «Очищення диска ». Почекайте деякий час, поки система підготує файли, які можуть бути видалені. Час, витрачений на цю процедуру, залежить від кількості зайвих файлів. Відкрийте вкладку «Очищення диска ». Встановіть галочки навпроти тих груп файлів, які вам дійсно не потрібні, і натисніть кнопку OK. У вікні з попередженням натисніть кнопку «Видалити файли».
3
Якщо ж вам потрібно повністю очистити системний розділ вінчестера, видаливши з нього операційну систему, то використовуйте для цього інший комп'ютер. Від'єднайте жорсткий диск від материнської плати і підключіть його до другого комп'ютера. Цю процедуру слід виконувати тільки з вимкненими пристроями.
4
Завантажте операційну систему на другому ПК. Дочекайтеся визначення нового жорсткого диска . Відкрийте меню «Мій комп'ютер» і клацніть правою кнопкою миші по іконці того розділу, який потрібно очистити. Виберіть пункт «Форматувати». Задайте параметри форматування даного локального диска . Натисніть кнопку «Почати» і почекайте, поки завершиться форматування вказаного розділу.
5
Якщо у вас немає можливості використовувати додатковий комп'ютер, то вставте в привід інсталяційний диск Window. Запустіть з нього консоль відновлення і наберіть в меню команду format C :. Природно, C - буква того розділу, на якому встановлена операційна система. Якщо ви не впевнені в правильності вибору розділу, то наберіть команду cd C: для переходу до потрібного локальному диску. Введіть dir/w для перегляду папок і файлів цього розділу.