Як зберегти тісто. якщо тісто скисло.

Напевно у кожної господині хоча б раз траплялося так, що тісто , приготоване для домашньої випічки, залишалося. Викидати шкода і жінки починають замислюватися про те, як його зберегти, щоб через кілька днів знову порадувати домочадців смачними пиріжками або здобою. Більшість господинь просто кладуть його в морозильну камеру. Для різного виду тесту ця процедура має свої особливості.
Інструкція
1
Дріжджове тісто фахівці радять зберігати в морозильній камері. Упакувати його можна або в поліетиленові пакети, або в ємності, покриті зверху харчовою плівкою. Якщо тісто покласти просто в холодильник, процес життєдіяльності дріжджів продовжиться, і вже наступного дня тісто зіпсується, а просто кажучи, скисне. Так що, якщо ви плануєте зберігати тісто тиждень або навіть місяць, покладіть його в морозилку відразу після першого вимішування, поки воно не піднялося. Тоді всі його харчові та фізичні властивості будуть збережені. Краще всього, якщо ви розділите тісто на окремі порційні шматки або коржі. Так вам не доведеться розморожувати всю масу цілком, адже повторному заморожуванню дріжджове тісто не підлягає - дріжджові грибки загинуть і воно просто не підніметься. Розморожувати тісто краще кілька годин при кімнатній температурі, або залишити на ніч на середній полиці холодильника.
2
бездріжджовий тісто ділиться на прісне, пісочне і листкове. Зберігати таке тісто краще при температурі нижче 10 градусів, причому прісне - не більше трьох тижнів, інакше воно стане жорстким, а колір випічки - сірим і неапетитним. Покладіть його в порційні пакети, змащені олією. Розморожують прісне тісто при кімнатній температурі протягом 2-3 годин, знову трохи мнуть і розкочують. Листкове тісто заморожують не тільки в харчовій плівці, а й у фользі або пергаментним папері. До речі, його можна обробляти відразу ж, як тільки дістанете з холодильника.
3
Бісквітне тісто буває двох видів - більш рідке, що застосовується частіше для виготовлення коржів і тортів, і щільне - для печива. Рідке можна зберігати лише кілька годин, а ось щільне - до 6 місяців. Замісіть тісто , наріжте його на порційні шматки і покладіть в контейнер. Кришка контейнера повинна щільно закриватися.
4
Солоне тісто , необхідне для виготовлення іграшок і виробів, краще зберігати недовго, в іншому випадку воно просто затвердіє і почне розсипатися. До речі, колір у іграшок теж буде тьмяним, тому солоне заморожене тісто застосовують тільки для тих виробів, які потім будуть розфарбовуватися фарбами.