Як підняти гриф.

Ви вирішили навчитися грати на гітарі, купили інструмент і навіть встигли його налаштувати, але замість нормального звуку виходить щось дивне? Подивіться на відстань між грифом і струнами. Воно не повинно перевищувати 0,5 см. Якщо відстань більше, то брати акорди буде важко, особливо якщо у вас поки що недостатньо сильні пальці. Занадто маленьке відстань теж призведе до проблем: якщо величина ладів (металевих пластинок, розташованих по всій довжині грифа) не однакова, то якась струна зачіпатиме за надто високий лад, і вам навряд чи вдасться домогтися чистого звуку. Перед тим, як починати вчитися грати, висоту грифа необхідно відрегулювати, як і висоту порожків.
Вам знадобиться
  • Гітарний ключ
  • Напильник
Інструкція
1
Насамперед огляньте гітару. Якщо гітара з фіксованим грифом , але струни розташовані занадто високо, гітару необхідно віднести майстру. Самі ви в цій ситуації навряд чи що-небудь зробите, бо ремонт гітар вимагає спеціальних навичок, без них можна просто зіпсувати хороший інструмент. Але фіксований гриф. Як правило, буває у дорогих гітар. Якщо вам робили інструмент на замовлення, віднесіть його того самого майстра. У гітар масового випуску гриф до резонатора кріпиться спеціальним гвинтом, що знаходиться на п'яті грифа. Для того, щоб його підкрутити, потрібен спеціальний ключ, який продається у всіх музичних магазинах і коштує дуже недорого.
2
Трохи ослабте струни. Зовсім їх знімати не варто, тому що ви не зможете тоді контролювати відстань. Але й залишати їх у колишньому положенні теж не варто. При зміні положення грифа змінюється натяг струн, і в жодному разі гітару доведеться перебудовувати. Крім того, регулювання грифа при натягнутих струнах може привести до того, що якась із струн порветься. Найчастіше подібні неприємності трапляються з третьої струною.
3
Перевернувши гітару розеткою вниз, ви побачите отвір, в якому знаходиться гвинт. Розташоване воно на виступі грифа. Вставте туди ключ і акуратно поверніть. Не робіть різких рухів. Ключ необхідно повертати плавно і без зайвих зусиль, інакше можна зірвати різьбу або пошкодити резонатор, і тоді вже ніщо не врятує. Перевернувши гітару, проконтролюйте відстань між грифом і струнами. Зазвичай одного повороту ключа буває достатньо.
4
Підстройте гітару по камертону і перевірте звучання струн по всій довжині грифа. Якщо якась із струн зачіпає один з ладів, визначте, який саме це лад і підточить його напильником.
Зверніть увагу
Гітарні ключі мають властивість губитися, тому купите відразу несколько.Очень розумно носити гітарний ключ з собою на всі заходи, куди ви вирушаєте з гітарою. Гвинт, звичайно, фіксується досить міцно, але все одно може непомітно розкручуватися.