Як перестати відкладати.

Відкладання справ, або прокрастинація - серйозна проблема для багатьох людей, що живуть в ритмі великого міста, де від них постійно щось потрібно. Психологи кажуть, що причина відкладання справ - страх перед тим, що задумане не вийде, страх успіху, а також перфекціонізм чи інші властивості особистості. Але як би там не було, щоб перестати відкладати справи, потрібно просто почати їх робити.
Вам знадобиться
  • щоденник
Інструкція
1
Найперше - це усвідомити, що ви нікому нічого не винні. Ви намічає собі задачу і не робите її - це ваше право. Ніхто не має права примусити вас робити щось. Наслідки невиконання завдання можуть бути неприємними - але це ваше рішення. Володійте ситуацією.
2
Деякі справи здаються такими складними, що страшно приступати до них. Часто в такій ситуації люди вважають за краще нічого не робити зовсім. Але погляньте на проблему не з боку бажаної мети, а зі свого боку. Які найменші кроки ви можете зробити, щоб здійснити задумане? Швидше за все, вони будуть зовсім простими. Поспішати нікуди, зробіть їх, і побачите, що мета виявиться набагато ближче, і досягти її простіше, ніж ви думали.
3
Часом дуже складно взятися за справу, бо здається, що інші зроблять це краще, що ви не впораєтеся. Але це не привід відмовитися від задуманого. Якщо все вийде - просто прекрасно, а якщо ні - ви навчитеся чогось нового, і наступного разу вже точно справу вдасться. Робіть - і не прогадаєте.
4
Деякі справи викликають стрес, взятися за них страшно, і відкладання їх на потім здається найприроднішим поведінкою. Але рано чи пізно зробити їх доведеться, і, можливо, ситуація, яка змусить вас розпочати ним, буде не найкращою для вас. Створіть собі самі ідеальні умови для страшного справи. Призначте конкретний день і годину, підготуйтеся до складного події. Зробіть так, щоб справа, яку викликає страх, розвивалося за вашим сценарієм і в зручний для вас час.
5
Якщо вас чекає справа, при одній думці про який у вас підкошуються ноги і темніє в очах, тому що ви впевнені, що вас очікує провал, уявляйте собі зовсім іншу ситуацію. Зазвичай така реакція буває у людей на майбутні їм громадські виступи. Подумайте, що всі дуже раді тому, що ви робите, що вони ставляться з розумінням до того, що ви нервуєте, і підтримують вас. Розкажіть про свій страх близьким друзям, хай вони вас підбадьорити, посмійтеся разом.
6
Багато відкладають справи ще й тому, що забувають про них або не можуть викроїти час і не встигають зробити щось важливе. Почніть планувати свої дії. Ежедневник може стати для вас хорошим помічником.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CXI_yiiVu0U