Як вибрати оптику.

Покупка нового дзеркального фотоапарата з часом зажадає від вас придбання до нього додаткових об'єктивів. Вони знадобляться вам, якщо ваші заняття фотографією стануть більше, ніж просто хобі і знімати вам потрібно буде у всіляких жанрах - портрети, пейзажі, натюрморти, на різній відстані, з різним освітленням. Тобто тоді, коли ви займетеся фотографією професійно.
Інструкція
1
Підбирайте об'єктиви, орієнтуючись на основні параметри, в яких вони різняться - фокусна відстань і светосилу. Фокусна відстань вибирайте в залежності від сюжетів, які збираєтеся знімати. Об'єктивами з фокусною відстанню 13-28 мм знімають звичайно архітектуру, пейзажі, інтер'єри, міські свята. Фокусна відстань 35-58 мм є універсальним і найпоширенішим. Зазвичай такі об'єктиви йдуть в комплекті з фотокамерою. Оптику з великою фокусною відстанню 105-200 мм застосовують для зйомок віддалених об'єктів - спортивних змагань, диких тварин, груп людей на відстані. Об'єктиви з відстанню більше 300 мм зазвичай використовуються для зйомки на стадіонах і під час фотополювання.
2
Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлені лінзи. Якщо ви подивитеся рекламні ролики, що демонструють переваги якого-небудь об'єктива, то зрозумієте, що багато виробників до безперечних достоїнств фотоапарата відносять лінзи зі скла. Пояснюється це просто - вони не так сильно схильні до механічних пошкоджень (подряпин), як, наприклад, пластикові. Крім того, до пластикових лінз швидше прилипає пиль.Поінтересуйтесь у продавця, чи є в об'єктиві, який ви збираєтеся купувати, стабілізатор зображення. Важливий параметр, який дозволяє навіть при сильній трясці отримати чіткі знімки. Особливо це важливо, якщо сама ваша камера не оснащена стабілізатором.
3
Підбирайте об'єктив по світлосилі. Світлосила - здатність об'єктива передавати ту чи іншу яскравість (освітленість) зображення. Світлосила залежить від двох величин - розміру отвори в об'єктиві і фокусної відстані. Посудіть самі, якщо поставити горщик з квітами прямо перед відкритим вікном, а потім прикрити вікно наполовину шторою і прибрати горщик до протилежної стіни - в який момент на ньому буде більша кількість світла? Звичайно, тоді, коли горщик стоїть біля відкритого вікна. Відповідно, чим далі об'єкт зйомки, тим більша потрібна світлосила для того, щоб його зняти. Наприклад, для фотополювання використовуйте сверхсветосільние об'єктиви - багатозначно, що перевищує 1.4.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uYwuPXZLqfA
Зверніть увагу
Будьте уважні при покупці оптики з рук. Перевіряйте кільця фокусування і діафрагми - не повинно бути скреготу, заїдання - кільце повинне йти плавно. Подивіться, чи немає сколів, подряпин на об'єктиві - якщо є, швидше за все, об'єктив роняли. Якщо є великі подряпини або пил на лінзах, від покупки такого об'єктива краще утриматися.
Корисна порада
Пам'ятайте, що ви завжди зможете зробити фокусна відстань більше, якщо докупите спеціальну теленасадки. Але при збільшенні фокусної відстані значення світлосили об'єктива пропорційно зменшується.