Як прищепити саджанці.

Завдяки щепленню можна отримати саджанці різних дерев, в тому числі і плодових, потрібних сортів. У більшості городників і садівників ще з осені зберігаються приготовані живці та підщепи, які чекають лютого місяця, так як саме в цьому місяці найкраще проводити щеплення. Прищепити різні сорти плодових дерев і насолоджуйтеся багатим урожаєм.
Вам знадобиться
  • - Держак,
  • - підщепу,
  • - ящик,
  • - тирса,
  • - поліетилен,
  • - гострий ніж.
Інструкція
1
Викопайте перед замерзанням ґрунту вкорінені живці, які будуть призначені для зимового щеплення. Вони повинні мати діаметр біля кореневої системи не менше семи сантиметрів. Такі живці можна замінити відрізками коренів груш і яблунь, довжина яких повинна бути 15-20 сантиметрів, а товщина не менше олівця. Живці або підщепи укладіть в заздалегідь приготовлений ящик з вологим піском, пересипте і зберігайте при температурі +3 градуси до щеплення.
2
За день до щеплення занесіть ящик з підщепою і живцями в приміщення. Ретельно промийте і видаліть загнили і поламані частини коренів. Держак потрібно брати з трьома нирками.
3
Візьміть гострий ніж і зробіть на підщепі і черешку однакові косі зрізи, довжина яких повинна бути приблизно 3 сантиметри. На відстані 1/3 від верхньої частини обережно розщепніть зріз ножем і вставте зрізи прищепних компонентів таким чином, щоб язичок зрізу живця щільно увійшов в щілину на зрізі підщепи. На стороні підщепи почне утворюватися каллюс, це означає, що відбувається зрощення компонентів. Тому важливо, щоб кора підщепи збіглася з корою самого нижнього кінця держака.
4
Місце з'єднання прищепи з підщепою обв'яжіть вузькою стрічкою з поліетиленової або поліхлорвінілової плівки.
5
Покладіть щеплення в заздалегідь приготовлений ящик, дно якого потрібно вистилати плівкою і пересипати пропареними і вологими тирсою. Постарайтеся з тирси видалити всі шматочки кори, щоб уникнути загнивання тирси. На дні скриньки необхідно зробити щілини, щоб не накопичувалася зайва волога, для цього проріжте плівку в декількох місцях. Щоб уникнути пересихання верхнього шару тирси, накрийте ящик зверху поліетиленом або плівкою.
6
Щеплення варто укладати таким чином, щоб підщепи ні в якому разі не стикалися зі стінками ящика. Для утворення каллюса в місцях з'єднання компонентів потрібно приблизно 8-10 днів. Спробуйте зняти обв'язку, якщо при слабкому посмикуванні держак не відривається від місця з'єднання з підщепою, можна відправити ящик в приміщення з більш низькою температурою 10-12 градусів і залишити на 7-10 днів до повного зрощення прищепних компонентів.
7
Навесні щеплення необхідно висадити на підготовлену ділянку зі структурною, родючим грунтом таким чином, щоб місце з'єднання прищепи з підщепою розташовувалося на рівні ґрунту. Після посадки окучьте щеплення землею і залиште відкритою лише верхню бруньку держака.