Як позбутися від застарілих плям.

В даний час існує безліч різноманітних виведення плям. Альтернатива вибору є, але доведеться істотно витратитися для того, щоб придбати засоби для виведення плям для всіх видів плям . Замість цього можна скористатися підручними засобами.
Інструкція
1
Для початку необхідно визначити походження і різновид плями. Це допоможе підібрати потрібний засіб. Плями бувають наступних видів: - плями, які розчиняються у воді. Найпоширенішими серед них є плями від харчових продуктів і від барвників, розчинних у воді; - плями, які розчиняються в органічних розчинниках. Серед них насамперед жирні плями; - плями, які не розчиняються ні у воді, ні в органічних розчинниках. Нерозчинні плями утворюються від нерозчинних у воді штучних і природних фарб, цвілі, крові і т.д.
2
Якщо вам необхідно вивести пляма, що утворилася від червоного вина або ягід, нанесіть на нього склад з рівних частин яєчного жовтка (сирого) і гліцерину. Залиште суміш на дві години. Потім ретельно промийте ледь теплою водою.
3
Щоб вивести плями від шампанського, пива, білого вина, замочіть річ в розчині прального порошку на 15 хвилин. Приготуйте суміш з білого мила, скипидару і десятивідсоткового нашатирного спирту (10 частин мила до 2 частинах скипидару і 1 частини нашатирного спирту). Натріть сумішшю пляма, потім ретельно змийте її теплою водою і знову замочіть виріб у теплому мильному розчині. Після прополощіть в холодній воді.
4
Застарілі плями від фруктів ви можете видалити таким способом: потримаєте тканину над посудом з киплячою водою, потім протріть пляму лимонним соком (можна замінити розчином лимонної кислоти або оцтом), розведеним з горілкою в пропорції 1: 1. Після цього обробіть тканину тампоном, змоченим в розчині нашатирного спирту і води.
5
Плями від кави, шоколаду або міцного чаю є складними. Вони містять барвники, жир, білок, дубильні речовини. Якщо річ зі світлої тканини, просочіть її перекисом водню, залиште на 15 хвилин. Потім прополощіть в холодній воді.
6
Якщо вам потрібно видалити жирну пляму, спочатку замочіть його в розчині скипидару на 30 хвилин. Приготуйте суміш з висушеної картопляного борошна (постигла) і бензину. Під тканину покладіть дощечку.
7
Застаріле пляма крові видалити нелегко. Протріть його розчином нашатирного спирту (1 ч.л. на склянку води). Потім розчиніть в 1 склянці води 1 ч.л. бури і натріть розчином пляму. Виперіть річ в теплій воді.
8
С делікатних виробів плями крові видаляються за допомогою картопляного крохмалю, який замішується до густої консистенції в холодній воді. Нанесіть кашку на пляму і дайте їй висохнути, потім виперіть речі в теплій воді.
Зверніть увагу
Речі із застарілими плямами швидше за все буде потрібно попередньо (перед застосуванням засобів для їх видалення) замочити. Зробити це можна в розчині скипидару. Якщо річ з делікатною тканини, то замочувати потрібно в розчині прального порошка.Подскажіте, будь ласка, де шукати фотки. Півтори години витратила, щоб знайти біліше-менш підходящу до теми і нормальної якості. Фотобанки, зазначені в інструкції мають вкрай мізерними запасами якісних фотографій. Чи можна копіювати фото з яндекса не порушуючи авторських прав?
Корисна порада
Щоб переконатися в тому, що засіб для видалення плям не зіпсує тканину, спробуйте його де-небудь в куточку вироби або на виворітного стороні.